Peter Brandt ma ponurą wiadomość dla milenialsów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Peter Brandt to żywa legenda tradingu, autor książek o handlowaniu na giełdzie i analityk rynku.

  • Brandt wierzy w długoterminową siłę Bitcoina (BTC).

  • Twierdzi on, że młodzi ludzie będą latami spłacać aktualne działania rządów światowych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Legendarny trader Peter Brandt uważa, że młodzi ludzie mają rację we wspieraniu Bitcoina. Milenialsi mają jednak problem, bo długi, które zaciągają teraz rządy, będą spłacane przez kilka pokoleń.

Działania światowych rządów wywołują bardzo duże kontrowersje. Choć niektórzy doceniają pakiety pomocowe, wielu ekspertów krytykuje zbyt duże luzowanie polityki pieniężnej. Najgłośniej jest oczywiście o Stanach Zjednoczonych. Do największej gospodarki świata odnosi się właśnie Brandt.

Życie na kredyt

Peter Brandt to jeden z najbardziej znanych handlowców tradycyjnych rynków na świecie. Będący na rynku od lat 80-tych bestsellerowy autor książek o tradingu jest też wielkim sympatykiem Bitcoina.

Analityk rynku ma też spostrzeżenia dotyczące aktualnych działań amerykańskiego rządu. W swoim tweecie napisał on:

Uwaga dla milenialsów, generacji Z i Y. Wiele pakietów pomocowych rządu USA jeszcze przed nami. Fed zadłuża waszą przyszłość, a wy pozostajecie cisi. Gdzie wasza złość?

To świetnie, że posiadacie Bitcoina (Bullish), ale wiecie co? Wciąż będziecie zmuszani do spłacania długu Stanów Zjednoczonych LOL.

Źródło: Twitter

Brandt pisze o długu, który w Stanach osiąga właśnie rekordowe liczby. Na początku maja dług publiczny USA przekroczył 25 kwintylionów. Nic nie wskazuje też na to, że tempo wzrostu długu słabnie. Te liczby nie oddają jeszcze tego, o ile powiększy się ten dług przez pakiety stymulujące gospodarkę.

Bitcoin to długoterminowa inwestycja

Brandt wielokrotnie już mówił o tym, że wierzy w Bitcoina jako długoterminowy zasób. Mimo to podkreślał on ostatnio, że ma zastrzeżenia, bo nie wie jeszcze, jak BTC przetrwa aktualny kryzys finansowy.

Podobnych obaw nie ma Raoul Pal, który wierzy, że największa kryptowaluta świata może osiągnąć 10 kwintylionów kapitalizacji rynkowej. Makro-inwestor był gościem Kaiser Report.

Jak podkreślał Pal w programie, Bitcoin jeszcze nie ma większego znaczenia. Uważa on, że BTC może znacznie wzrosnąć, jeśli stworzy nową klasę aktywów (a nie tylko niszę). Wtedy taka kapitalizacja będzie możliwa. Podążyć za tym muszą fundusze hedgingowe. Pierwszą jaskółką nadchodzącej wiosny miałby być Paul Tudor Jones, który rzekomo wszedł w branżę kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now