PayPal wprowadza rozwiązanie płatności Crypto Checkout

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Klienci PayPal w USA wkrótce będą mogli kupować za pomocą kryptowalut.

  • PayPal pozwoli na płatności za pomocą Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

  • Za konwersję kryptowalut na dolary amerykańskie nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

PayPal umożliwi klientom w Stanach Zjednoczonych korzystanie z zasobów kryptowalut do płacenia w sklepach internetowych na całym świecie.

Sponsorowane

Sponsorowane

W artykule opublikowanym przed oficjalnym ogłoszeniem Reuters informuje, że PayPal pozwoli użytkownikom płacić za pomocą Bitcoinów (BTC), Etherum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). Mechanizm ten nazywa się „Checkout with Crypto”.

Integracja jest automatyczna i pojawi się dla użytkowników, jeśli mają wystarczającą ilość zasobów kryptograficznych, aby pokryć koszty.

Sponsorowane

Sponsorowane

PayPal wprowadził handel kryptowalutami na swojej platformie w zeszłym roku, a obroty wzrosły na początku 2021 roku. W tamtym czasie zespół twierdził, że rozwiązanie płatnicze prawdopodobnie zostanie uruchomione w tym roku.

PayPal najprawdopodobniej potwierdzi tę wiadomość w późniejszym terminie. Potwierdzono jednak, że 29 milionów sprzedawców korzystających z systemu płatności zostanie dostosowanych do tej nowej usługi.

Działa poprzez przeliczanie zasobów na dolary amerykańskie przy płatności. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami transakcyjnymi. Jeśli jednak system musi przeliczyć dolary na inną walutę, co wiąże się już z dodatkowym wydatkiem.

Ponadto w ramach jednej transakcji można użyć tylko jednego rodzaju kryptowaluty. Oznacza to, że nie możesz łączyć różnych monet, aby zapłacić za swoje zakupy.

To ogromny krok w dążeniu do tego, aby kryptowaluty stały się dostępnymi metodami płatności. Ma być tak samo bezproblemowy, jak obecne rozwiązania płatnicze w walucie fiducjarnej, takie jak karty kredytowe.

Chociaż początkowo pojawi się tylko w Stanach Zjednoczonych, strona z często zadawanymi pytaniami firmy stwierdza, że ​​planuje rozszerzyć swoją ofertę kryptowalut, aby wprowadzić ją na rynki globalne w pierwszej połowie 2021 roku.

PayPal dołącza do procesorów płatniczych z kryptowalutami

Kryptowaluty, zwłaszcza Bitcoin, odnotowały wzrost zainteresowania w ciągu pierwszych kilku miesięcy 2021 roku.

Znaczne inwestycje firm wywołały spekulacje na temat zaufania i stabilności na niestabilnym rynku.

Jednak w dużej mierze inwestowano w zachowanie wartości, a nie w ich użyteczność. Płatności kryptowalutami były żmudną bitwą, szczególnie w obliczu wahań wartości.

Uruchomienie tego mechanizmu płatności następuje po niedawnym ogłoszeniu Tesli, że będzie również akceptować Bitcoina jako płatność za swoje samochody. Ponadto Visa właśnie ogłosiła, że ​​umożliwi rozliczanie płatności za pomocą stablecoina USDC w swojej sieci.

Tego rodzaju wsparcie może pomóc we wprowadzeniu walut cyfrowych do głównego nurtu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Po pracy w dziennikarstwie informacyjnym i lifestylowym, Leila zdecydowała się przenieść swoje zainteresowania w kierunku kryptowalut i blockchain. Obecnie prowadzi dział felietonów i opinii w BeinCrypto, co doskonale pasuje do jej entuzjazmu względem społecznego i politycznego wpływu kryptowalut.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz