PayPal przygląda się technologii Ethereum, Polkadot, Solana i Algorand

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • PayPal aktywnie obserwuje teraz platformy warstwy pierwszej i warstwy drugiej, które zajmują się skalowaniem płatności.

  • Należą do nich Ethereum, Polkadot, Solana i Algorand.

  • Dostawca płatności patrzy, jak te sieci i ich waluty mogą wpasować się w jego plany skalowalnej infrastruktury płatności.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Platforma płatności online PayPal aktywnie obserwuje teraz platformy warstwy pierwszej i warstwy drugiej, które zajmują się skalowaniem płatności. Należą do nich Ethereum, Polkadot, Solana i Algorand. Dostawca płatności patrzy, jak te sieci i ich waluty mogą wpasować się w jego plany skalowalnej infrastruktury płatności.

Sponsorowane Sponsorowane

W październiku ubiegłego roku PayPal umożliwił kupno, sprzedaż i posiadanie czterech kryptowalut na platformie. Są to Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. W swoim ostatnim raporcie finansowym za III kwartał, firma obiecała zwiększyć swoją przyszłą ofertę kryptowalut i wydaje się, że właśnie w tym kierunku zmierza. Ogromne wyniki z cyfrowych aktywów spowodowały, że wiele kanałów płatności otworzyło swoje drzwi dla kryptowalut. Wśród nich są Visa, Mastercard, a teraz PayPal.

Przemawiając w niedawnym podcaście. Starszy wiceprezes PayPal i dyrektor generalny ds. blockchaina, kryptowalut i walut cyfrowych, Jose Fernandez powiedział, że decyzja firmy o oferowaniu usług kryptowalutowych była napędzana kilkoma okolicznościami. Jednym z nich jest masowe zapotrzebowanie ze strony konsumentów i handlowców na korzystanie z kryptowalut jako instrumentu płatniczego. Innym jest stanowisko regulacyjne deklarujące legalność przemysłu kryptowalutowego. Fernandez powiedział:

Uznaliśmy, że częścią naszej odpowiedzialności jest pomoc w uczynieniu tej klasy aktywów bardziej dostępną dla społeczeństwa.

Sponsorowane Sponsorowane

PayPal i kryptowaluty

Od jakiegoś czasu w społeczności pojawiają się spekulacje, że PayPal ma plany wydania swojego stablecoina. Jednak dyrektor firmy zaprzeczył tym pogłoskom, mówiąc, że firma nie rozwinęła się jeszcze do takich rozmiarów. Dodał, że większość dostępnych stablecoinów jest przydatna w handlu lub sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jednak podczas gdy są warte uwagi przypadki użycia, PayPal nie znalazł jeszcze stablecoina, “który jest stworzony specjalnie dla płatności”.

Zamiast tego firma płatnicza ma nadzieję na wykorzystanie blockchainów, które wspierają skalowalne płatności. Fernandez powiedział:

Jestem pewien, że gdybyś zapytał mnie za sześć tygodni, mógłbym podać cztery lub pięć różnych nazw. To jest tak ekscytujące.

Oprócz cyfrowych aktywów i blockchainów, PayPal wykazał zainteresowanie również niewymiennymi tokenami (NFT). Wynika to z popytu ze strony sprzedawców i partnerów firmy, zwłaszcza tych z branży medialnej.

Według platformy analitycznej DappRadar, wolumen obrotu NFT w III kwartale 2021 r. wyniósł 10,67 mld USD. Stanowi to wzrost o 704 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem. Fernandez uważa, że istnieje “rola dla nas w NFT”. Jednak komplikacje techniczne związane z zakupem i posiadaniem NFT zniechęcają wielu do interakcji z tym sektorem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz