PayPal przejmuje Curv – plotki się potwierdziły

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Gigant płatności PayPal ogłosił akwizycję firmy Curv.

  • Przejęcie podmiotu zakończy się jeszcze w tym kwartale.

  • Szczegóły dot. kwoty transakcji póki co nie zostały ujawnione.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Gigant płatności PayPal ogłosił wczoraj akwizycję Curv – firmy zajmującej się przechowywaniem cyfrowych walut. Przejęcie podmiotu zakończy się jeszcze w tym kwartale.

Plotki się potwierdziły

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że PayPal planuje nabyć firmę Curv. Wtedy nie istniały jeszcze żadne konkretne dowody na poparcie tych informacji. Teraz jednak okazuje się, że nie były to plotki, a wiodący gigant płatności faktycznie przejmie spółkę zajmującą się bezpieczeństwem kryptowalut.

Decyzja firmy potwierdza jej zamiar wejścia głębiej w świat cyfrowych aktywów i stania się głównym graczem w nowym świecie finansów. Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym na stronie internetowej, PayPal podał, że celem akwizycji jest “przyspieszenie i rozszerzenie inicjatyw wspierających kryptowaluty i aktywa cyfrowe”.

Wiceprezes i dyrektor generalny PayPala ds. blockchaina i kryptowalut – Jose Fernandez skomentował przejęcie w taki sposób:

Akwizycja Curv jest częścią naszych starań, aby inwestować w talenty i technologię, aby zrealizować naszą wizję bardziej integracyjnego systemu finansowego. Podczas naszych rozmów z zespołem Curv byliśmy pod wrażeniem ich talentu technicznego, ducha przedsiębiorczości i sposobu myślenia stojącego za technologią, którą zbudowali w ciągu ostatnich kilku lat. Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać zespół Curv w PayPal.

Szczegóły dot. transakcji póki co nie zostały ujawnione. Jednak wg wcześniejszych plotek, PayPal może zapłacić nawet ok. 500 milionów dolarów.

Dlaczego Curv?

Curv to firma zajmująca się bezpieczeństwem cyfrowych aktywów założona w 2018 roku. Opracowała ona technologię szyfrowania opartą na wielostronnym obliczaniu (multi-party computation – MPC). Pozwala to na bezpieczne przekazywanie środków i eliminuje każdy możliwy punkt awarii, dystrybuując wygenerowane klucze prywatne między chmurą a klientem. CEO Curv, Itay Malinger, wypowiedział się na temat akwizycji w następujący sposób:

Jako pionier w infrastrukturze bezpieczeństwa dla aktywów cyfrowych, Curv jest dumny z bycia uznanym za innowatora i zaufanego partnera wiodących instytucji finansowych. Teraz, gdy adopcja cyfrowych aktywów przyspiesza, czujemy, że nie ma lepszego miejsca niż PayPal, aby kontynuować naszą podróż innowacji. Jesteśmy podekscytowani, że możemy dołączyć do PayPal w rozszerzaniu roli, jaką te aktywa odgrywają w globalnej gospodarce.

PayPal wszedł w branże w październiku 2020 roku. Spółka ogłosiła wtedy, że jej klienci będą mogli kupować i przechowywać kryptowaluty na platformie. Była to bezdyskusyjnie jedna z najważniejszych wiadomości w świecie kryptowalut. Doprowadziła ona do aktualnie trwającej hossy i popchnęła pierwotną kryptowalutę na nowe wyżyny.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now