PayPal pozwoli wypłacać kryptowaluty na zewnętrzne portfele

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • PayPal planuje umożliwić użytkownikom wypłatę kryptowalut na zewnętrzne portfele.

  • Obecnie platforma pozwala klientom jedynie na zakup BTC i innych kryptowalut.

  • Da Ponte zdementował też pogłoski o planowanym stablecoinie PayPal'a

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

PayPal wszedł w świat kryptowalut pod koniec października 2020 roku. Od tego czasu amerykańscy klienci platformy mogli kupować, sprzedawać oraz przechowywać Bitcoina i inne kryptowaluty. Istniał tylko jeden zasadniczy problem. Kryptowalut tych nie można było wypłacić na zewnętrzny portfel.

Sponsorowane Sponsorowane

Teraz okazuje się, że PayPal planuje wprowadzić taką funkcjonalność. Dyrektor wykonawczy firmy powiedział w środę, że PayPal ma w planach umożliwienie użytkownikom realizowania wypłat kryptowalut i umieszczania ich w portfelach innych firm.

Wiceprezes ds. globalnego rozwoju biznesu firmy – Jose Fernandez da Ponte, przemawiał dla CoinDeska podczas konferencji Consensus 2021. Ponte powiedział, że platforma pracuje nad sposobem, aby pozwolić użytkownikom wykorzystywać swoje aktywa tak jak chcą:

Chcemy, aby było to tak otwarte, jak to tylko możliwe, i chcemy dać wybór naszym konsumentom, coś, co pozwoli im płacić w dowolny sposób, w jaki chcą płacić. Chcą przynieść swoją kryptowalutę do nas, aby mogli ją wykorzystać w handlu, a my chcemy, aby mogli zabrać kryptowalutę, którą nabyli u nas i zabrać ją do wybranego przez siebie miejsca docelowego.

Sponsorowane Sponsorowane

Obecnie platforma pozwala klientom jedynie na zakup BTC i innych kryptowalut. Nie pozwala jednak przenosić ich poza serwis. Póki co, Da Ponte nie podał ostatecznej daty wprowadzenia nowej funkcji.

PayPal jest bardzo aktywny w krypto świecie

W ostatnim czasie pojawia się sporo wieści od giganta płatności. Zaledwie 3 tygodnie temu informowaliśmy, że PayPal rozważa możliwość uruchomienia własnego stablecoinaAnonimowy rzecznik PayPala mówił wtedy:

Jako globalna firma współpracująca z regulatorami i partnerami branżowymi na całym świecie w celu kształtowania następnej generacji systemów finansowych, firma prowadzi częste rozmowy na temat technologii, które umożliwiają realizację tych celów. Jednak plotki i spekulacje nie są przewidywalne dla przyszłych planów firmy.

Informacje te jednak pochodziły od anonimowych źródeł. Teraz Da Ponte zdementował te pogłoski mówiąc:

To o wiele za wcześnie

W kwietniu spółka zależna PayPal, Venmo, ogłosiła, że pozwoli użytkownikom handlować kryptowalutami w swojej aplikacji. Obecnie Venmo obsługuje handel czterema głównymi kryptowalutami: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Dzięki nowej funkcji, użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty już od 1 dolara.

Niedawno PayPal wprowadził też mechanizm o nazwie „Checkout with Crypto”. Pozwala on użytkownikom płacić za pomocą Bitcoinów (BTC), Etherum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC) u sprzedawców w sieci.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz