PayPal może rozważać uruchomienie własnego stablecoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • PayPal rozważa możliwość uruchomienia własnego stablecoina.

  • Spółka prowadzi ponoć rozmowy w tej sprawie z wieloma deweloperami stabilnych monet.

  • Najnowsze wieści dot. stablecoinów są kolejnym dowodem na to, że PayPal zamierza nadal angażować się w branżę.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

PayPal rozważa możliwość uruchomienia własnego stablecoina. Według aż czterech źródeł, spółka prowadzi rozmowy w tej sprawie z wieloma deweloperami stabilnych monet.

Sponsorowane Sponsorowane

Jednym z deweloperów, który prowadzi rozmowy z PayPalem jest blockchainowa firma Ava Labs. Póki co nie wiadomo jednak, których innych twórców protokołów gigant płatności zaprosił do współpracy przy rozwoju stablecoina. Anonimowy rzecznik PayPala powiedział:

Jako globalna firma współpracująca z regulatorami i partnerami branżowymi na całym świecie w celu kształtowania następnej generacji systemów finansowych, firma prowadzi częste rozmowy na temat technologii, które umożliwiają realizację tych celów. Jednak plotki i spekulacje nie są przewidywalne dla przyszłych planów firmy.

Źródło wskazuje, że PayPal woli współpracować z zewnętrznym deweloperem, niż rozwijać stablecoina we własnym zakresie. Powodem jest czas, w jakim firma będzie w stanie dostarczyć na rynek gotowy produkt.

Sponsorowane Sponsorowane

Wygląda na to, że są bardziej skłonni zrobić coś z istniejącym partnerem stablecoin niż budować coś samodzielnie, ponieważ myślę, że to sprawi, że coś trafi na rynek szybciej i myślę, że to jest ich głównym zmartwieniem.

Plotki na temat ambitnego planu PayPal’a szybko rozeszły się po sieci. Jedno ze źródeł uznało ten ruch za “najbardziej znaną tajemnicę” w branży kryptowalut.

Stablecoiny to klasa kryptowalut, która stara się zapewnić stabilność cen. Jest tona wspierana przez aktywa rezerwowe, takie jak np. amerykański dolar. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 80 miliardów USD w stablecoinach.

PayPal przyspiesza adopcję kryptowalut w głównym nurcie

Najnowsze wieści dot. stablecoinów są kolejnym dowodem na to, że PayPal zamierza nadal angażować się w branżę.

W zeszłym miesiącu spółka pozwoliła amerykańskim konsumentom na używanie kryptowalut do płacenia u 29 milionów sprzedawców na całym świecie. Posunięcie to znacznie zwiększyło wykorzystanie kryptowalut w codziennym handlu.

Obecnie PayPal obsługuje cztery kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Klienci, którzy posiadają te cyfrowe aktywa w portfelach PayPal, mogą zamienić swoje zasoby na waluty fiat podczas rozliczeń. To pozwala na dokonywanie zakupów towarów i usług oferowanych przez globalnych internetowych sprzedawców korzystających z sieci PayPala.

W zeszłym miesiącu PayPal nawiązał współpracę z Coinbase. Dzięki partnerstwu konsumenci mogą kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą kont bankowych i kart debetowych powiązanych z PayPalem.

W marcu tego roku PayPal nabył firmę Curv zajmującą się bezpiecznym przechowywaniem kryptowalut.

W listopadzie ubiegłego roku PayPal zaczął umożliwiać amerykańskim użytkownikom bezpośrednie posiadanie, sprzedawanie i kupowanie kryptowalut. Oferta ta uczyniła PayPal jedną z największych firm finansowych głównego nurtu, która otworzyła swoją sieć na cyfrowe pieniądze i pomogła w napędzeniu bieżącej hossy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz