Pakistańczycy coraz bardziej pożądają kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kryptowaluty przeżywają boom w Pakistanie.

  • Obejmuje to badania banku centralnego i granty uniwersyteckie, a także wpływ mediów społecznościowych.

  • Po wpadnięciu w oko FATF, Pakistan powołał również komisję ds. regulacji kryptowalut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kryptowaluty przeżywają boom w Pakistanie i są coraz poważniej traktowane przez instytucje finansowe i społeczeństwo obywatelskie.

SponsorowaneSponsorowane

Ta aprobata rozszerzyła się nawet na najwyższy poziom władz monetarnych w kraju. Państwowy Bank Pakistanu bada kryptowaluty, gubernator Reza Baqir powiedział w kwietniu. Następnie wspomniał o ich potencjale do wprowadzenia transakcji odbywających się poza księgami w ramy regulacyjne. “Mamy nadzieję, że będziemy w stanie wydać jakieś oświadczenie w tej sprawie w nadchodzących miesiącach” – powiedział.

Również szkolnictwo wyższe okazuje się być im przychylne. Jeden z wiodących uniwersytetów w kraju, Lahore University of Management Sciences, otrzymał w lutym powiązany grant. Otrzymane 4,1 mln dolarów zostanie wykorzystane do badania technologii Stacks, sieci blockchain łączącej sieć Bitcoin z aplikacjami i inteligentnymi kontraktami.

SponsorowaneSponsorowane

Rosnący wpływ mediów społecznościowych

Rosnąca świadomość kryptowalut w Pakistanie w dużej mierze dzieje się w mediach społecznościowych. Istnieje wiele pakistańskich grup w mediach społecznościowych wyjaśniających, jak handlować i wydobywać kryptowaluty. Niektóre z nich mają nawet dziesiątki tysięcy zwolenników na Facebooku, podczas gdy filmy o kryptowalutach w języku urdu zostały obejrzane setki tysięcy razy na YouTube.

To wszystko rozrosło się do tego stopnia, że zaczęło wpływać na politykę. Na przykład Waqar Zaka jest byłym gospodarzem telewizyjnym, który obecnie ma ponad milion subskrybentów na YouTube. Zaka od lat lobbował urzędników, aby zalegalizowali branżę i inwestowali w nią, sam mając interesy związane z wydobyciem kryptowalut. Teraz jeden z rządów prowincji kraju poprosił Zaka, aby był w komisji badającej, w jaki sposób może czerpać zyski z takich przedsięwzięć. W marcu grupa ogłosiła, że będzie się przyglądać zakładaniu nowych farm wydobywczych, wykorzystując obiekt Zaka jako wzór.

Nadzór regulacyjny nad kryptowalutami

Kryptowaluty nie są nielegalne w Pakistanie, ale ich pobłażliwe podejście do regulacji zwróciło uwagę globalnej organizacji nadzorującej pranie brudnych pieniędzy, Financial Action Task Force (FATF). Wezwała ona rząd do lepszego uregulowania branży, po tym jak nie udało się jej skontrolować finansowania terroryzmu i prania pieniędzy.

Aby to uwzględnić, rząd federalny powołał komisję do zbadania regulacji kryptowalut. W jej skład wejdą obserwatorzy z FATF, ministrowie federalni i szefowie krajowych agencji wywiadowczych. “Połowa członków nie miała pojęcia, co to jest i nawet nie chciała tego zrozumieć” – powiedział członek komisji Ali Farid Khwaja. “Ale dobrą rzeczą jest to, że ktoś powołał tę komisję”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz