Pakistan uruchomi dwie kopalnie krypto zasilane energią wodną

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pakistańska prowincja planuje utworzenie dwóch pilotażowych farm miningowych zasilanych energią wodną.

  • Z przedsięwzięcia skorzystają zarówno potencjalni inwestorzy, jak i gospodarka całej prowincji.

  • Pakistan jest niezdecydowany jeśli chodzi o regulacje kryptowalut.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pewna pakistańska prowincja planuje utworzenie dwóch pilotażowych farm miningowych zasilanych energią wodną. Celem jest zwiększenie zaangażowania w adopcję kryptowalut.

Pakistańska prowincja Khyber Pakhtunkhwa opracowuje plany wejścia w świat kryptowalut poprzez budowę dwóch pilotażowych farm miningowych zasilanych energią wodną.

Południowoazjatycki kraj powołał komisję federalną, której zadaniem jest wprowadzenie nowej polityki kryptowalutowej. Póki co koszt nadchodzącego projektu nie został jeszcze określony. Mimo to oczekiwania są takie, że z przedsięwzięcia skorzystają zarówno potencjalni inwestorzy, jak i gospodarka całej prowincji. Doradca rządu prowincji ds. nauki i technologii, Zia Ullah Bangash powiedział:

Ludzie już zwracali się do nas w sprawie inwestycji, a my chcemy, aby przyjechali do Khyber Pakhtunkhwa, zarobili trochę pieniędzy i aby prowincja również na tym zarobiła.

Regulacje w Pakistanie

Jeżeli chodzi o regulacje w Pakistanie, kraj ten jest mocno niezdecydowany. W ciągu ostatnich kilku lat przeszedł on przez rozterki dotyczące tego, czy zalegalizować, czy też zakazać cyfrowych aktywów. W 2018 roku State Bank of Pakistan (SBP) uznał kryptowaluty za nielegalny środek płatniczy.

Wówczas SBP zaleciło wszystkim bankom, instytucjom finansowym i procesorom płatności, aby wstrzymały się z używaniem kryptowalut lub świadczeniem usług kryptowaluciarzom. Wszystkie instytucje finansowe miały również zgłaszać jakiekolwiek transakcje związane z kryptowalutami jako podejrzane.

Kilka miesięcy temu pakistański Sąd Najwyższy w prowincji Sindh zwrócił się do rządu federalnego, Federalnej Agencji Śledczej (FIA) i Państwowego Banku Pakistanu (SBP) o ustosunkowanie się do zakazu handlu kryptowalutami w kraju.

Podczas rozprawy we wrześniu 2020 r. urzędnik sądu federalnego stwierdził, że kraj pozostaje w tyle za nowoczesnymi technologiami w porównaniu z resztą świata.

Zakwestionował również zakaz kryptowalut w Pakistanie względem ich globalnego wykorzystania jako środka płatniczego zarówno w inwestycjach detalicznych, jak i instytucjonalnych. Prawnik SBP odpowiedział, że nie istnieje zakaz kryptowalut, ale nie zostały one uregulowane.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now