Cena Monero (XMR) odzyskała większość strat po spadku z dnia 2 września i prawdopodobnie znajduje się w trendzie wzrostowym. Oczekuje się, że cena wybije się z obecnego obszaru oporu.

Poziomy długoterminowe

Cena XMR jest obecnie notowana w obszarze 90 USD. Poprzednio wzrosła ona powyżej tego poziomu w dniu 21 sierpnia, osiągając maksimum na 106 USD, ale wkrótce potem spadła poniżej. Obecnie nie ma pewności, czy obszar będzie działał jako opór czy wsparcie.

Kolejne najbliższe obszary wsparcia i oporu znajdują się na poziomach 65 i 135 USD, przy czym ten ostatni jest również poziomem 0,382 Fib całego poprzedniego ruchu spadkowego.

Wykres XMR dzięki Tradingview

Pomimo znacznego spadku na początku września, wskaźniki techniczne nadal są bycze. Zarówno RSI, jak i oscylator stochastyczny poruszają się w górę, a MACD najwyraźniej odwraca swój niedźwiedzi trend, który rozpoczął się dwa tygodnie wcześniej.

Wykres XMR dzięki Tradingview

Obecny ruch

Na dziennym interwale XMR jest notowany w zakresie od 78,5 do 96,5 USD. Obecnie znajduje się powyżej środka tego zakresu (87,5 USD), przygotowując się do kolejnej próby wybicia.

Wskaźniki techniczne są bycze. MACD rośnie, prawie osiągając dodatnie terytorium, a RSI jest powyżej 50. Co więcej, oscylator stochastyczny właśnie wykonał byczy krzyż, wskazując, że cena znajduje się w trendzie wzrostowym.

Wykres XMR dzięki Tradingview

Liczba fal

Zaczynając od dołka w dniu 13 marca, cena XMR najwyraźniej rozpoczęła wzrostowy impuls (pokazany na czarno poniżej), w którym piąta fala została przedłużona.

Cena znajduje się obecnie w piątej podfali (niebieskiej), co oznacza, że trend wzrostowy prawdopodobnie wkrótce dobiegnie końca.

Dwa najbardziej prawdopodobne poziomy zakończenia fali to 120 i 135 USD, na podstawie długości fal głównych i fal podrzędnych 1-3.

Cel w poziomie 135 USD pasuje również do obszaru długoterminowego oporu opisanego w poprzedniej sekcji, więc jest nieco bardziej prawdopodobne, że właśnie to będzie szczyt.

Wykres XMR dzięki Tradingview

Bliższe spojrzenie na podfalę 5 pokazuje, że cena ukończyła już byczy impuls (czarny), który zakończył się końcową przekątną (czerwona). Jeśli liczba fal jest poprawna, to cena jest obecnie korygowana w formacji A-B-C, która ma zakończyć się w pobliżu 82 USD, poziomu 0,618 Fib całego ruchu.

Wykres XMR dzięki Tradingview

XMR/BTC

Kryptowalutowy trader @Devchart stwierdził, że oczekuje się, że cena XMR wkrótce przebije się powyżej obszaru oporu, który znajduje się na poziomie 0,00925 satoshi.

Chociaż została ona odrzucona z tego obszaru w dniu 22 września, nadal znajduje się powyżej długoterminowej rosnącej linii wsparcia i obszaru wsparcia 0,00815 satoshi.

Podobnie jak w przypadku pary z USD, wszystkie trzy MACD, RSI i oscylator stochastyczny dają bycze sygnały, co wskazuje, że oczekuje się, iż cena ostatecznie wybije się z obszaru oporu.

Wykres XMR dzięki Tradingview

Podsumowując, oczekuje się, że cena XMR wybije się z obecnego obszaru oporu i będzie nadal rosła.