OpenSea – Nate Chastain rezygnuje ze stanowiska

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • OpenSea potwierdziło, że Nate Chastain, były szef produktu, zrezygnował ze stanowiska.

  • Rezygnacja pojawia się kilka dni po potwierdzeniu, że był zamieszany w proceder kupowania i sprzedawania NFT z szybkim zyskiem.

  • Chastain rzekomo wykorzystał swoją wiedzę na temat OpenSea, aby kupić NFT, o którym wiedział, że będą promowane i prezentowane.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W samym środku skandalu OpenSea związanego z wykorzystywaniem informacji poufnych, pracownik, który się w nim znajdował, postanowił zrezygnować ze swojej pozycji.

Sponsorowane

Sponsorowane

W poście na blogu z 15 września OpenSea przyznał, że jeden z jej pracowników wyższego szczebla oszukiwał system, aby czerpać zyski ze sprzedaży tokenów niewymiennych (NFT). Wspomniany pracownik, Nate Chastain, był szefem produktu w OpenSea zanim zrezygnował ze stanowiska.

Chastain został oskarżony na Twitterze o prowadzenie kilku portfeli cyfrowych, które miały manipulować rynkiem NFT na Opensea. Metoda Chastaina polegała na ustaleniu, które NFT będą eksponowane na stronie internetowej i kupieniu ich, zanim staną się dostępne publicznie. Chastain następnie sprzedawał NFT z zyskiem, gdy cena wzrosła po pojawieniu się na stronie głównej.

Sponsorowane

Sponsorowane

Oszustwo odkrył użytkownik Twittera, który zwrócił się do OpenSea z pytaniem o nietypową aktywność. Użytkownik ten twierdził, że wyśledził sprzedaż NFT przez Chastaina, który użył kilku różnych portfeli do przeprowadzenia tego schematu.

Kolejne kroki OpenSea

Firma poinformowała 16 września, że ​​przeprowadzana jest ocena sytuacji przez stronę trzecią.

Nie lekceważymy tego zachowania. Po zapoznaniu się z takim postępowaniem natychmiast zleciliśmy stronie trzeciej przeprowadzenie dokładnego przeglądu incydentu. Również sformułowanie zaleceń, w jaki sposób możemy wzmocnić nasze istniejące kontrole. Przegląd ten trwa, ale jesteśmy zobowiązani do szybkiego wdrożenia jego zaleceń.

OpenSea wspomniała również, że dostosowała zasady i przepisy regulujące korzystanie przez pracowników z produktu, dla którego pracują. Pracownicy nie mogą teraz kupować ani sprzedawać tokenów z kolekcji, które są aktywnie promowane na rynku. OpenSea dodał, że zabroni również członkom swojego zespołu wykorzystywania tych samych informacji, których Chastain używał do kupowania lub sprzedawania jakiejkolwiek sztuki cyfrowej.

Oświadczenie dotyczące problemu zakończyło się zapewnieniem użytkowników, że był to odosobniony incydent i że

chcemy, aby OpenSea stanowiła równe szanse dla kupujących, sprzedających, twórców, kolekcjonerów, programistów i tych, którzy są nowicjuszami w tej przestrzeni.

Firma oświadczyła również, że będzie dostarczać aktualizacje historii w miarę jej rozwoju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro jest dziennikarzem i osobowością medialną specjalizującą się w sporcie, hazardzie i statystykach. Zanim dołączył do BeInCrypto, jego prace były publikowane w Fansided, Forbes i OutKick. Z wykształceniem w analizie statystycznej i zamiłowaniem do pisania, ma nieszablonowe podejście do przekazywania wiadomości.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz