Podczas gdy wypłaty pozostają zawieszone, OKEx wznawia sporadyczne usługi na froncie handlowym peer-to-peer (P2P).
OKEx twierdzi, że zdecydował się ponownie uruchomić ograniczone usługi handlu P2P po doniesieniach o oszustach próbujących zwabić użytkowników na rynki poza depozytowe. Handel kryptowalutami P2P na platformach takich jak OKEx często zapewnia usługi pośrednictwa stron trzecich, które zapewniają ochronę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.
OKEx P2P Crypto Trading CV dla trzech par fiat
W zaktualizowanym komunikacie prasowym wydanym 21 października OKEx ogłosił wznowienie handlu P2P dla użytkowników w Indiach, Chinach i Wietnamie. W związku z tym OKEx twierdzi, że aktywuje bramę kryptowalutową dla państwowych walut.
W oświadczeniu przekazanym BeInCrypto rzecznik firmy ujawnił, że początkowa decyzja o wstrzymaniu handlu P2P została podjęta w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Jak informowaliśmy wcześniej, OKEx zawiesił wypłaty 16 października.
Późniejsze raporty ujawniły również, że firma nie kontaktowała się już z posiadaczem klucza prywatnego, który rzekomo przebywa w areszcie policyjnym. Pomimo zakłóceń w usługach hierarchia OKEx twierdzi, że fundusze użytkowników pozostają bezpieczne.
Jeśli chodzi o handel P2P, OKEx twierdzi, że pracuje nad pełnym wznowieniem usługi we wszystkich parach walut fiducjarnych. Wypowiadając się w tej sprawie, rzecznik zauważył:
Kiedy istnieją jakiekolwiek potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa środków użytkowników, zbyt często zdarza się, że pozbawieni skrupułów gracze wykorzystują okazję do oszukania ludzi i pozbawienia ich pieniędzy poprzez praktyki takie jak handel poza depozytem, phishing lub oszustwa podszywania się pod inne osoby […] Przypominamy traderom, aby unikali handlu poza depozytami i praktykowali właściwe zarządzanie ryzykiem.
Ponieważ wypłaty na OKEx są nadal wstrzymane, saldo platformy ponad 200 000 Bitcoinów (BTC) pozostaje w zawieszeniu. Liczba ta stanowi około 1,1% podaży bitcoinów w obiegu.
Zawieszenie wypłat na OKEx z powodu jednego posiadacza kluczy rzekomo zatrzymanego przez policję również wysuwa na pierwszy plan niebezpieczeństwa związane z przechowywaniem kryptowalut na scentralizowanych giełdach. Niektórzy komentatorzy branżowi twierdzą, że incydent wzmacnia mantrę „nie twoje klucze, nie twoja krypto”.