OKEx wznawia handel P2P w Chinach i Indiach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • OKEx wznawia handel kryptowalutami P2P dla użytkowników w Chinach, Indiach i Wietnamie.

  • Inwestorom zaleca się unikanie rynków poza-depozytowych.

  • Wypłaty OKEx pozostają zawieszone.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas gdy wypłaty pozostają zawieszone, OKEx wznawia sporadyczne usługi na froncie handlowym peer-to-peer (P2P).

OKEx twierdzi, że zdecydował się ponownie uruchomić ograniczone usługi handlu P2P po doniesieniach o oszustach próbujących zwabić użytkowników na rynki poza depozytowe. Handel kryptowalutami P2P na platformach takich jak OKEx często zapewnia usługi pośrednictwa stron trzecich, które zapewniają ochronę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.

OKEx P2P Crypto Trading CV dla trzech par fiat

W zaktualizowanym komunikacie prasowym wydanym 21 października OKEx ogłosił wznowienie handlu P2P dla użytkowników w Indiach, Chinach i Wietnamie. W związku z tym OKEx twierdzi, że aktywuje bramę kryptowalutową dla państwowych walut.

W oświadczeniu przekazanym BeInCrypto rzecznik firmy ujawnił, że początkowa decyzja o wstrzymaniu handlu P2P została podjęta w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Jak informowaliśmy wcześniej, OKEx zawiesił wypłaty 16 października.

Późniejsze raporty ujawniły również, że firma nie kontaktowała się już z posiadaczem klucza prywatnego, który rzekomo przebywa w areszcie policyjnym. Pomimo zakłóceń w usługach hierarchia OKEx twierdzi, że fundusze użytkowników pozostają bezpieczne.

Jeśli chodzi o handel P2P, OKEx twierdzi, że pracuje nad pełnym wznowieniem usługi we wszystkich parach walut fiducjarnych. Wypowiadając się w tej sprawie, rzecznik zauważył:

Kiedy istnieją jakiekolwiek potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa środków użytkowników, zbyt często zdarza się, że pozbawieni skrupułów gracze wykorzystują okazję do oszukania ludzi i pozbawienia ich pieniędzy poprzez praktyki takie jak handel poza depozytem, ​​phishing lub oszustwa podszywania się pod inne osoby […] Przypominamy traderom, aby unikali handlu poza depozytami i praktykowali właściwe zarządzanie ryzykiem.

Ponieważ wypłaty na OKEx są nadal wstrzymane, saldo platformy ponad 200 000 Bitcoinów (BTC) pozostaje w zawieszeniu. Liczba ta stanowi około 1,1% podaży bitcoinów w obiegu.

Zawieszenie wypłat na OKEx z powodu jednego posiadacza kluczy rzekomo zatrzymanego przez policję również wysuwa na pierwszy plan niebezpieczeństwa związane z przechowywaniem kryptowalut na scentralizowanych giełdach. Niektórzy komentatorzy branżowi twierdzą, że incydent wzmacnia mantrę „nie twoje klucze, nie twoja krypto”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now