Obrót krypto na PayPal przekracza 242 mln USD w 24 godziny

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bieżący wynik prawie podwaja poprzedni rekord, wynoszący 128,9 mln USD.

  • Wolumen obrotu kryptowalutami w systemie PayPal wzrósł o ponad 950%.

  • Tylko w 2020 roku firma dodała 70 mln użytkowników.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Międzynarodowy gigant płatności online, PayPal, odnotował rekordowy dzienny obrót kryptowalutami. Wolumen handlu krypto osiągnął 242,5 mln USD w dniu 11 stycznia.

Rekord

Według analityka kryptowalut, firmy Nomics, liczba ta prawie podwaja poprzedni rekord, wynoszący 128,9 mln USD, ustanowiony zaledwie tydzień wcześniej.

Wzrost aktywności jest kontynuacją noworocznego trendu, a wolumen obrotu kryptowalutami PayPal wzrósł o ponad 950% od początku roku.

Większość tej aktywności jest napędzana przez rosnące zainteresowanie kryptowalutami ze strony inwestorów detalicznych, według Alex Saunders z Nugget’s News.

Zainteresowanie rośnie, gdy Bitcoin osiąga nowy rekord wszech czasów, napędzany częściowo przez duże instytucje, takie jak MicroStrategy, które zajmują duże pozycje.

Historia PayPal z kryptowalutami

W zeszłym roku PayPal wykonał kilka ruchów w przestrzeni kryptowalut. Latem firma opublikowała kilka ofert pracy, w których wspomniano o kryptowalutach lub blockchainie, w tym o „inżynierze blockchain”, który miałby współpracować z jej zespołem badawczym.

Firma ogłosiła, że jej użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać kryptowaluty na swojej platformie. Cena Bitcoina gwałtownie wzrosła po tych wiadomościach, przekraczając kluczowy poziom 12 000 USD.

Społeczność kryptowalut również z zadowoleniem przyjęła tę wiadomość. Wielu sugerowało, że wejście giganta płatniczego zwiększy dostęp do rynku i dodatkowo uprawomocni branżę.

Inni twierdzili, że posunięcie to było od dawna spóźnione, wskazując na dość surowe ograniczenia i sankcje, które PayPal nałożył na kryptowalutowych traderów.

Inne firmy płatnicze, takie jak Square Cash i Revolut, obsługiwały już kupujących i sprzedających kryptowaluty. Niektórzy sugerowali, że posunięcie PayPal było próbą dogonienia konkurencji.

Byczy sygnał?

Nie ma wątpliwości, że niedawna działalność związana z handlem kryptowalutami jest sygnałem czegoś większego. Według danych biznesowych Statista, gigant płatności online ma 305 milionów aktywnych użytkowników na 202 rynkach na całym świecie.

Firma dodała 70 milionów użytkowników tylko w 2020 roku, co oznacza wzrost rok do roku o nieco ponad 22%. Platforma PayPal została opracowana specjalnie z myślą o łatwości użytkowania. W bardzo technicznej przestrzeni kryptowalut powinno to zwiększyć dostęp do szerszego rynku.

Gdy inwestorzy detaliczni zaczną podążać za byczym trendem, PayPal prawdopodobnie nadal będzie punktem wyjścia dla wielu. Więcej rekordów zostanie pobitych, a Bitcoin i prawdopodobnie PayPal mogą być głównymi beneficjentami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!