Oakland Athletics rozpoczynają sprzedaż biletów na mecze MLB za DOGE

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Oakland Athletics ogłosili w poniedziałek ofertę biletów dla pary za 100 DOGE każdy.

  • Oakland A's stali się drugą amerykańską drużyną sportową, która akceptuje DOGE po Dallas Mavericks.

  • Ceny Dogecoin rosły systematycznie w ciągu ostatnich kilku tygodni.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Oakland Athletics ogłosili za pośrednictwem Twittera wsparcie dla Dogecoina, aby oferować bilety za popularną kryptowalutę.

Sponsorowane Sponsorowane

Sport i kryptowaluty ostatnio często się łączą, a Oakland Athletics ogłosili nowy program z Dogecoinem (DOGE). Athletics ogłosili, że będą sprzedawać pary biletów za 100 dogecoinów każdy, podobno stając się pierwszą drużyną Major League Baseball, która to zrobi.

Dzięki temu posunięciu, Oakland staje się drugą profesjonalną drużyną sportową w Ameryce, która akceptuje Dogecoin jako zapłatę za bilety. Dallas Mavericks, którego właścicielem jest zwolennik DOGE Mark Cuban, rozpoczęli sprzedaż biletów i towarów w kryptowalucie już w marcu.

Prezes A’s Dave Kaval nie tracił czasu i ogłosił, że pierwsze bilety zostały sprzedane zaledwie kilka godzin po oficjalnym ogłoszeniu. Bilety obejmują dwa miejsca w Plaza Infield. Konkretnie na cztery mecze z Toronto Blue Jays w dniach od 3 do 6 maja.

Sponsorowane Sponsorowane

Cena Dogecoina w momencie pisania tego artykułu wynosi 0,535889 dolarów, co oznacza, że bilety kosztują 53,59 dolarów. Tak więc, nie tylko same bilety są historyczne, bowiem cena jest także prawie 40% niższa niż zwykły koszt 80 dolarów.

Dogecoin nadal znajduje wsparcie w sporcie

Ogłoszenie Oakland jest tylko kolejnym w nieprawdopodobnej historii wznoszenia się Dogecoin na rynku kryptowalut. To, co zaczęło się jako żart oparty na Shiba Inu, ostatnio wzniosło się na wyżyny wszech czasów. Celebryci tacy jak Elon Musk i Snoop Dogg pomogli Dogecoinowi stać się rozpoznawalną marką, zaś szeroki świat sportu zwrócił na niego uwagę.

Jak wspomniano powyżej, Mark Cuban jest nie tylko wielkim fanem Dogecoin, ale także właścicielem Dallas Mavericks z National Basketball League. Właściciel stał się pierwszym w NBA, który zaoferował nie tylko bilety za Dogecoin, ale także towary z ich sklepu internetowego. 13 kwietnia Cuban napisał na swoim koncie na Twitterze, że sprzedaż Mavs w DOGE wzrosła o 550% w ciągu ostatniego miesiąca, a całkowita sprzedaż przekroczyła 122 000 USD.

The Oakland A’s mają doświadczenie w kryptowalutach, jak również w transakcjach Dogecoin. Oakland wcześniej zaoferowało promocję związaną z Bitcoinem (BTC) na początek sezonu 2021, aby podkręcić hype wokół dnia otwarcia MLB. Fani mogli kupić pakiet apartamentów na cały sezon za jednego Bitcoina. BTC był notowany na poziomie 56.155 dolarów, w tym czasie, i podobnie jak w przypadku obecnych biletów, apartamenty sprzedawane były za znacznie mniej niż ich pierwotna cena.

Aby kupić bilety na mecz A’s za pomocą DOGE, fani muszą wypełnić formularz i czekać na przedstawiciela zespołu, który skontaktuje się z nimi w celu ustalenia dalszych szczegółów. Płatności będą realizowane za pośrednictwem BitPay, a cyfrowe bilety zostaną dostarczone za pośrednictwem aplikacji MLB Ballpark.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz