Biden wybiera profesora MIT Blockchain Gary’ego Genslera na szefa SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według raportów Gary Gensler zostanie powołany na stanowisko przewodniczącego SEC.

  • Gensler prowadził kursy na temat Bitcoina i blockchaina na MIT.

  • Stosunkowo otwarty na kryptowaluty nazwał Bitcoina nowoczesną formą złota.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zorientowany na kryptowaluty Gary Gensler zostanie powołany na stanowisko przewodniczącego SEC – co prawdopodobnie będzie korzystne dla branży.

Prezydent elekt Joe Biden wyznaczy Gary’ego Genslera na stanowisko przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zgodnie z raportem Reutera.

Gensler ma wiedzę na temat Bitcoina i blockchaina, prowadząc kursy o podobnej tematyce na MIT. Ani Biden, ani Gensler nie wydali oficjalnego oświadczenia na ten temat w momencie publikacji artykułu.

Gensler przechodzi na SEC

Gensler był wcześniej przewodniczącym Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) pod administracją Obamy w latach 2009–2014. Pomógł ustanowić nowe regulacje w następstwie kryzysu finansowego z 2008 roku i zyskał reputację twardego na Wall Street.

Jeśli chodzi o jego stanowisko w sprawie Bitcoina i rynku kryptowalut, Gensler złożył oświadczenia wskazujące na poparcie dla kryptowalut. Zeznając przed Kongresem, Gensler powiedział, że Bitcoin jest „nowoczesną formą złota”. Uważa również, że Diem (formalnie Libra) spełnia wymogi klasyfikacji jako papier wartościowy.

Jednak Gensler jest również świadomy, że ta klasa aktywów jest pełna luk w zabezpieczeniach, oszustw i manipulacji. Społeczność kryptowalut prawdopodobnie będzie zadowolona z decyzji, jeśli jest prawdziwa, ponieważ Gensler ma solidną wiedzę na temat aktywów cyfrowych i technologii.

Ogólnie rzecz biorąc, analitycy zauważyli, że administracja demokratów może być bardziej przyjazna kryptowalutom. Stany Zjednoczone opóźniają się z ustalaniem standardów regulacyjnych, ale rozwój ostatnich kilku miesięcy wskazuje na zmianę.

Droga do regulacji

SEC oświadczyła, że ​​będzie zwracać większą uwagę na rynek kryptowalut w 2020r. W zasadzie było to prawdą, ponieważ zarówno SEC, jak i CFTC podjęły kilka kroków. W ostatnich miesiącach wniesiono więcej spraw, a organy regulacyjne również zapewniły większą jasność.

Sprawy sądowe obejmują te przeciwko Telegramowi, Kikowi, a ostatnio Ripple. W większości przypadków, gdy wytaczane są pozwy, oskarżony wyszedł w gorszym stanie. Chociaż Ripple będzie próbował walczyć ze swoją sprawą, ma wiele do pokonania. Większość przypadków dotyczy oszustw lub klasyfikacji aktywów.

Zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje również mówiły o stanowczych, ale zachęcających przepisach, a ich poglądy nie są negatywne. SEC wdrożył również nową zasadę dla brokerów-dealerów kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now