Nowe syntetyczne aktywo, tBitcoin, dołącza do sieci SORA

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • tBitcoin dołącza do sieci SORA.

  • Sieć SORA jest parachainem sieci Polkadot.

  • Protokół TAU jest próbą wypełnienia luki pomiędzy Bitcoinem a DeFi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

tBitcoin, nowe syntetyczne aktywo Bitcoina, dołącza do parachainu Polkadot, sieci SORA.

tBitcoin dołączy do innych głównych kryptowalut w sieci, takich jak Ethereum (ETH), Dai (DAI) i Polkadot (DOT) jako zabezpieczenie. Ruch ten jest wysiłkiem sieci w utrzymaniu ceny tokena SORA (XOR).

tBitcoin jest pierwszym syntetycznym aktywem wspieranym przez protokół Tau. Oznacza to, że jest on wspierany przez 12% globalnego hash rate’u górnictwa Bitcoina. Konkretnie, przez operacje wydobywcze Atlas Mining, BTC.TOP, Easy2Mine, Genesis Mining i Hengjia Group.

Twórca protokołu TAU, Tim Swanson, mówi:

Mechanizmy stojące za generowaniem i stabilizowaniem syntetycznych aktywów są trwającym obszarem badań dojrzałym do praktycznych zastosowań w rozwijającym się świecie DeFi. Pierwsza implementacja protokołu Tau wykorzystuje niektóre z wniosków wyciągniętych z poprzedniej generacji technik rebasingowych poprzez włączenie realnego zabezpieczenia w postaci BTCST, który tworzy wiarygodny punkt Schellinga.

Protokół próbuje wypełnić lukę między bitcoinem a DeFi. Makoto Takemiya, dyrektor generalny SORA, twierdzi, że Bitcoin jest ograniczony przez “przestarzałą technologię”.

W rezultacie DeFi zwróciło się w stronę syntetycznych aktywów i zdecentralizowanych sieci.

Zrozumiałe jest, że dyrektor generalny sieci będzie wspierał swój własny produkt. Zwłaszcza, gdy celem SORA jest stanie się “zdecentralizowanym światowym systemem gospodarczym”.

tBitcoin dołącza do nadchodzącej zdecentralizowanej sieci

tBitcoin jest nie tylko odniesieniem cenowym dla sieci, ale również będzie notowaną monetą na niedokończonej zdecentralizowanej giełdzie, Polkaswap.

Jest to najnowsza odsłona boomu zdecentralizowanych giełd. Na przestrzeni ostatniego roku uruchomiono wiele giełd, ponieważ zainteresowanie DEXami gwałtownie wzrosło. Przyniosło to również wzrost inwestycji.

Dane z DeFi Pulse pokazują, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w DeFi wynosi obecnie 42,98 miliardów dolarów.

Giełda jest wciąż w budowie i prawdopodobnie zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku. Jej celem jest połączenie reszty ekosystemu kryptowalutowego z Polkadot.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now