Nowe rozwiązanie firmy Covalent jest ukierunkowane na zasilanie infrastruktury Web 3.0

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Covalent to dostawca danych, który umożliwia użytkownikom i programistom wysyłanie zapytań do sieci.

  • Obsługiwane sieci obejmują Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain i Fantom.

  • Covalent uruchomi również Covalent Query Token w publicznej sprzedaży 29 kwietnia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Covalent uruchomiła zdecentralizowaną sieć zapytań, która może przesyłać zapytania do ośmiu sieci w celu usprawnienia infrastruktury Web 3.0.

Dostawca danych Blockchain Covalent uruchomił zdecentralizowaną sieć zapytań do obsługi infrastruktury Web 3.0, zgodnie z ogłoszeniem udostępnionym BeInCrypto. Uruchomienie nastąpiło po dwóch rundach finansowania, które zebrały 5,1 miliona dolarów, które zostały przeznaczone na uruchomienie.

Nowy zdecentralizowany charakter usługi ma zapewnić użytkownikom i programistom lepsze sposoby pracy z siecią. Wcześniej platforma wykorzystywała scentralizowany interfejs API danych blockchaina. Teraz osoby wchodzące w interakcję z usługą mogą wysyłać zapytania do Ethereum (ETH), Polygon, Binance Smart Chain (BSC), Fantom (FTM), Elrond (EGLD) i Avalanche (AVAX).

Dostęp do sieci i token zarządzania

Oprócz tego Covalent uruchamia Covalent Query Token (CQT) oparty na sieci Ethereum. CQT to token dostępu do sieci i zarządzania, który zostanie uruchomiony w drodze publicznej sprzedaży 29 kwietnia. Sprzedaż nie będzie jednak dostępna dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady i Chin.

Podobnie jak inne tokeny zarządzania, posiadacze mogą głosować nad propozycjami na forum zarządzania, które będzie dotyczyło pomysłów rozwojowych i sugestii dotyczących Alpha Alarm, codziennej serii danych dotyczących zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Zespół wspomniał również, że spodziewa się zindeksować łącznie 12 łańcuchów bloków do końca 2021 roku, a dodatkowe cztery pojawią się w kolejnych miesiącach.

Formacja Web 3.0 rozwija się dobrze

Covalent to jeden z wielu projektów pracujących nad rozwiązaniami i infrastrukturą Web 3.0. Web 3.0, zdecentralizowany internet, jest podstawą wielu aplikacji i projektów związanych z blockchainem.

Polkadot jest jedną z bardziej popularnych nazw w tej przestrzeni, chociaż web 3.0 obejmuje mniej więcej prawie cały rynek kryptowalut. Odnosi się jedynie do bardziej zdecentralizowanej interakcji między użytkownikami a innymi podmiotami. Dotyczy to prywatności, bezpieczeństwa i demokratycznej wymiany wartości.

Wyzwaniem przy tworzeniu sieci 3.0 była infrastruktura. Skalowalność jest jednym z takich problemów, ale jak dowiodły ostatnie wydarzenia, te fundamentalne przeszkody są powoli eliminowane.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now