Norweska firma wchodzi w BTC z 58 mln USD na rozruch

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Norweska firma holdingowa Aker ASA ogłosiła dziś wejście w kryptowaluty.

  • Firma założy oddzielny podmiot dedykowany kryptowalutom i technologii blockchain

  • Aby ruszyć z miejsca firma nazwiązała współpracę z kanadyjską spółką Blockstream

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Instytucjonalny trend na Bitcoina rozsiewa się tak samo szybko jak pandemia. Po inwestycji kilku ogromnych, amerykańskich korporacji, teraz przyszedł czas na resztę świata. Jak informowaliśmy wczoraj w BTC i ETH weszła pierwsza chińska firma. Teraz mamy kolejną inwestycje, tym razem ze Skandynawii.

Norweska firma holdingowa Aker ASA ogłosiła dziś, że utworzy nową jednostkę zajmującą się inwestycjami w Bitcoina i technologią, na której jest on zbudowany. Co więcej zainwestowała już w sztandarową kryptowalutę kupują 1170 BTC.

Instytucje w krypto? To już norma nie wyjątek

Jak informowaliśmy wczoraj na łamach BeInCrypto, do nowego trendy dołączył azjatycki gigant smartfonów Meitu. Firmy inwestujące swoje rezerwy w kryptowaluty stają się powoli normą, a nie wyjątkiem. Najnowszą instytucją, która wprowadziła Bitcoina do swojego bilansu jest norweski Aker ASA.

Aker ASA idzie o krok dalej niż inwestowanie w pierwotną cyfrową walutę. Założy ona oddzielną firmę dedykowaną Bitcoinowi i technologii blockchain. “Setee AS”, bo tak będzie się ona nazywać, będzie współpracować z innymi branżowymi graczami oraz inwestować w inne, dobrze rokujące firmy.

Firma, która specjalizuje się w rybołówstwie, budownictwie i inżynierii, ogłosiła, że na Bitcoina zamieni wszystkie swoje płynne aktywa. Nowa firma rozpocznie działanie z kapitałem w wysokości około 500 milionów koron norweskich (58,6 milionów dolarów).

Według Aker, działalność nowego podmiotu będzie wykraczać poza inwestycje w kryptowaluty. Nowa jednostka ma zamiar wykorzystać możliwości swojej macierzystej organizacji do wprowadzania innowacji w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, transakcji finansowych i bezemisyjnych operacji weryfikacyjnych. W ramach tych ostatnich, firma będzie pracować nad sposobami weryfikacji transakcji BTC, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Współpraca z Blockstream

Aby ruszyć z miejsca, Setee nawiązało współpracę z kanadyjskim liderem w branży, firmą Blockstream. Prezes i dyrektor generalny Aker ASA, Øyvind Eriksen, wypowiedział się na temat uruchomienia Setee i jego pierwszego partnerstwa w następujący sposób.

Wraz z uruchomieniem Seetee, Aker Group wykonuje kolejny ruch w kierunku oprogramowania i fintech. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami przemysłowymi, które zostaną odblokowane przez Bitcoin i technologię blockchain, i chcemy wnieść silny wkład w ten wysiłek. Technologie te mają potencjał, aby ograniczyć problemy w naszym codziennym życiu, zwiększyć bezpieczeństwo naszych gospodarek opartych na technologii cyfrowej i odblokować nowe modele biznesowe dla innowacji. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zajęcia się tymi i innymi zastosowaniami wraz z Blockstream i innymi partnerami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now