Niska zmienność Bitcoina przypomina koniec 2018 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin wykazał wyjątkowo niską zmienność w ciągu ostatnich 10 dni.

  • Ostatnim razem, gdy miała miejsce tak niska zmienność, Bitcoin stracił prawie 50% swojej wartości w następnym miesiącu.

  • Stabilność Bitcoina podczas tego bezprecedensowego kryzysu czyni go interesującą anomalią wśród aktywów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Notorycznie niestabilny Bitcoin odnotował przypływ stabilności w ciągu ostatnich miesięcy. Zmienność w ciągu ostatnich 10 dni pozostała na poziomie zaledwie 16%.

Liczba ta wskazuje, że wahania cen w ciągu ostatnich 10 dni były mniejsze niż 1% w dowolnym kierunku w danym dniu.

Wykres zmienności pary BTCUSC dzięki Skew

Ogólnie rzecz biorąc, niższa zmienność jest uważana za atrakcyjną cechę aktywów. Mimo iż Bitcoin jest często nazywany „cyfrowym złotem” i bezpieczną przystanią, to jego nieregularna zmienność zwykle wskazuje na coś innego.

Jednak obecne statystyki nie są do końca zachęcające. Po raz ostatni Bitcoin odnotował ten poziom stabilności w listopadzie 2018 roku. Krótko po tym czasie stracił on prawie 50% swojej wartości w ciągu nieco ponad miesiąca.

Retoryka aktywów jako magazynów wartości została ostatnio mocno stonowana, a znawcy branży, tacy jak Tyler Winklevoss, obalają to stwierdzenie. Dodatkowo, silne powiązanie Bitcoina z rynkami akcji sprawiło, że roszczenia te są mniej możliwe do utrzymania.

Niemniej jednak zmienność często nie jest dobrą wskazówką dla przyszłych ruchów cen. Ponieważ inne rynki podlegają ciągłym wahaniom, niska zmienność Bitcoina pozostaje anomalią.

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

With a background in science and writing, Jon's cryptophile days started in 2011 when he first heard about Bitcoin. Since then he's been learning, investing, and writing about cryptocurrencies and blockchain technology for some of the biggest publications and ICOs in the industry. After a brief stint in India, he and his family live in southern CA.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!