Senator Toomey: Propozycja opodatkowania kryptowalut w ustawie o infrastrukturze „niewykonalna”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Senator Pat Toomey nazywa sformułowanie dotyczące opodatkowania kryptowalut w dwupartyjnym projekcie ustawy infrastrukturalnej niewykonalnym.

  • Doradził Kongresowi, aby nie spieszył się z podjęciem decyzji.

  • Jego główna krytyka odnosi się do zbyt szerokiej definicji brokera.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Senator Pat Toomey z Pensylwanii wydał oświadczenie, w którym nazywa sformułowania dotyczące opodatkowania kryptowalut w dwupartyjnym projekcie ustawy infrastrukturalnej niewykonalne i mówi, że zaproponuje poprawkę.

Sponsorowane

Sponsorowane

W oświadczeniu wydanym 2 sierpnia, amerykański senator Pat Toomey z Pensylwanii skrytykował szeroko dyskutowany dwupartyjny projekt ustawy infrastrukturalnej, który opodatkowałby klasę aktywów kryptowalutowych. Toomey doradził Kongresowi, aby nie spieszył się z podjęciem decyzji. Pośpiesznie zaprojektowany system podatkowy nie powinien być wdrażany bez pełnego zrozumienia konsekwencji.

Senator Republiki posunął się nawet do stwierdzenia, że “tekst jest niewykonalny”. Jego główna krytyka odnosi się do zbyt szerokiej definicji brokera, która może niepotrzebnie objąć górników, walidatorów i innych dostawców usług. Te niefinansowe podmioty pośredniczące, jak twierdzi, nie przejmują kontroli nad aktywami konsumenta ani nie rejestrują informacji związanych z tożsamością.

Sponsorowane

Sponsorowane

Toomey kończy mówiąc, że przedstawi poprawkę, która sprawi, że tekst będzie bardziej do przyjęcia. Choć nie podał na to daty, prawdopodobnie stanie się to wkrótce. Ten dwupartyjny projekt ustawy infrastrukturalnej zajmuje centralne miejsce w amerykańskiej polityce.

Ustawa ostatnio trafiła na pierwsze strony gazet w świecie kryptowalut. Administracja Bidena powiedziała, że opodatkuje rynek kryptowalut, aby zrównoważyć część kosztów. IRS pracuje nad egzekwowaniem opodatkowania, podczas gdy władze miały wiele do powiedzenia na temat wszystkiego, od stablecoinów, przez waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC), po zdecentralizowane finanse (DeFi).

Regulacja i opodatkowanie kryptowalut w toku

W tym roku odbyło się wiele dyskusji między amerykańskimi agencjami i postaciami na temat rynku kryptowalut. Napływ funduszy na rynek oraz wzrost DeFi i niewymienialnych tokenów (NFT) sprawił, że zaczęli się oni martwić o ochronę inwestorów. A jednocześnie o potencjalne zmniejszenie wpływu dolara, choć niektórzy odrzucili te obawy.

Podczas gdy ogólnie zgadzają się co do podejścia do regulacji, amerykańscy urzędnicy są z pewnością skonfliktowani co do drobnych szczegółów regulacji – opodatkowanie jest jednym z nich. Niektórzy przedstawiciele rządu są o wiele bardziej przychylni kryptowalutom niż inni. Mimo to, wydaje się, że żaden urzędnik państwowy w USA nie chce co najmniej stracić na potencjale innowacji.

Dyskusje te dotyczyły stablecoinów, które niektórzy chcą regulować jako część systemu bankowego, oraz CBDC, które gubernator Rezerwy Federalnej Brainard uważa za ważne. IRS wydał również wyjaśnienia dotyczące deklaracji podatkowych kryptowalut, ułatwiając je inwestorom.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest w centrum tych wysiłków. Obecnie szeroko bada rynek kryptowalut, jednocześnie zajmując się kilkoma wnioskami o Bitcoinowy ETF. Przewodniczący Gary Gensler był stanowczy w kwestii ochrony inwestorów, która według niego jest kluczową częścią podejścia regulacyjnego.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz