EXCLUSIVE Nienawistna ósemka: ZEN, XVS, ICX, ZEC, DASH, CAKE, AVAX i BCH – najwięksi przegrani ostatnich 7 dni

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
 • ZEN i CAKE spadły z parabolicznej, wznoszącej się linii wsparcia.

 • ICX został odrzucony przez długoterminowy obszar oporu na 2 USD.

 • DASH i ZEC są notowane na długoterminowych poziomach wsparcia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Większość rynku kryptowalut znacznie spada od dnia 21 lutego, ale niektóre monety krwawią znacznie mocniej niż inne.

W tym artykule przyjrzymy się ośmiu monetom, nienawistnej ósemce, które spadły najbardziej w ciągu ostatnich 7 dni (19-26 lutego).

Oto one:

 1. Horizen (ZEN) – 40,69%
 2. Venus (XVS) – 36,54%
 3. Icon (ICX) – 35,84%
 4. Zcash (ZEC) – 35,57%
 5. Dash (DASH) – 34,74%
 6. Pancake Swap (CAKE) – 32,95%
 7. Avalanche (AVAX) – 32,73%
 8. Bitcoin Cash (BCH) – 32,64%

Horizen (ZEN)

Po okresie konsekwentnych wzrostów, który trwa od dnia 20 listopada, ZEN w końcu osiągnął rekord wszech czasów (ATH) na 86 USD w dniu 18 lutego i od tego czasu spada.

Jak dotąd ZEN spadł o 45%, a obecnie jest notowany w obszarze 46 USD. ZEN początkowo odbił na poziomie wsparcia zniesienia 0,5 Fib na poziomie 47,1 USD, ale od tego czasu spadł poniżej.

Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie i przełamały paraboliczną rosnącą linię wsparcia, którą kryptowaluta podążała przez cały okres wzrostu. Dlatego możliwe jest, że trend wzrostowy się skończył, a ZEN rozpoczął korektę.

Jeśli tak, to podczas gdy krótkoterminowe odbicie może nastąpić w następstwie znacznego spadku, ZEN prawdopodobnie będzie nadal spadał co najmniej do poziomu zniesienia 0,618 Fib o wartości 38 USD.

Wykres ZEN dzięki Tradingview

Venus (XVS)

Kurs XVS spada od czasu, gdy w dniu 19 lutego osiągnął ATH na poziomie 102,94 USD.

Szczyt został osiągnięty tuż przy przedłużeniu fal 1-3 Fib o wartości 1,61, więc cały impuls wzrostowy (pomarańczowy), który rozpoczął się 21 stycznia, mógł właśnie się skończyć.

Potwierdza to niedźwiedzi krzyż na oscylatorze stochastycznym, mimo że zarówno RSI, jak i MACD są nadal zwyżkowe. Niemniej jednak XVS odbił się przy obszarze wsparcia na 47 USD, tworząc dwa długie dolne knoty.

W związku z tym prawdopodobne jest odbicie w kierunku obszaru 72 USD, ale trzeba najpierw odzyskać ten poziom, aby trend był zwyżkowy.

Wykres XVS dzięki Tradingview

Icon (ICX)

Wartość ICX spada od czasu osiągnięcia szczytu na 2,69 USD w dniu 19 lutego. Spadek pozostawił po sobie długi górny knot, a ICX nie zdołał zamknąć się powyżej długoterminowego obszaru oporu na 2 USD.

Mimo spadku wskaźniki techniczne nadal są bycze.

Co więcej, ICX waha się między poziomami zniesienia 0,5-0,618 Fib ostatniego ruchu w górę, więc może znaleźć wsparcie w pobliżu obecnego obszaru cenowego.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz polegałby na tym, że ICX utworzyłoby jakąś strukturę, zanim ostatecznie wybiłoby się powyżej obszaru oporu na 2 USD.

Wykres ICX dzięki Tradingview

Zcash (ZEC)

ZEC spada, odkąd w dniu 19 lutego osiągnął ATH na 203 USD. Pomimo prawie 50% spadku do 120 USD, gdzie obecnie jest notowane, ZEC potwierdził poprzedni poziom wybicia na 110 USD.

Wskaźniki techniczne są nadal zwyżkowe i dopóki ZEC nie zamknie się poniżej tego poziomu, to trend jest nadal byczy.

Jeśli ZEC odbije się, to następny najbliższy obszar oporu będzie na 345 USD, czyli poziomie zniesienia 0,382 Fib, mierząc od rekordowej ceny.

Wykres ZEC dzięki Tradingview

Dash (DASH)

DASH spada, odkąd w dniu 19 lutego osiągnął szczyt 335 USD. Spadek sprowadził DASH do obszaru 210 USD, który wcześniej działał jako opór.

Pomimo ponownego testu, DASH jeszcze się nie odbił, a obecnie kosztuje około 215 USD. Tygodniowe zamknięcie jest niezwykle ważne, ponieważ DASH może stworzyć niedźwiedzią świecę pochłaniającą lub długi dolny knot.

Wskaźniki techniczne są nadal zwyżkowe, o czym świadczy byczy krzyż na oscylatorze stochastycznym oraz rosnący MACD.

Jeśli DASH odbije się i zatwierdzi obszar 210 USD jako wsparcie, to następnym obszarem oporu będzie 500 USD.

Wykres DASH dzięki Tradingview

Pancake Swap (CAKE)

Ruch CAKE był paraboliczny od początku stycznia 2020 roku. W dniu 19 lutego CAKE osiągnął ATH na poziomie 21,45 USD i od tego czasu spada.

Spadek spowodował, że CAKE załamał się z parabolicznej, wznoszącej linii wsparcia. Oscylator stochastyczny utworzył niedźwiedzi krzyż.

Podczas gdy CAKE zainicjowało niewielkie odbicie na poziomie zniesienia 0,5 Fib przy 11,12 USD, jest bardziej prawdopodobne, że spadnie do 0,618 Fib przy 8,68 USD, gdzie jest również wsparcie horyzontalne.

Pomimo spadku, CAKE miało listing na giełdach Kucoin i VCC w zeszłym tygodniu (15 – 19 lutego).

Wykres CAKE dzięki Tradingview

Avalanche (AVAX)

Wzrost AVAX był paraboliczny prawie od samego początku. Jednak jego cena spada, odkąd w dniu 10 lutego token osiągnął ATH na 60,30 USD.

Wskaźniki techniczne są zdecydowanie niedźwiedzie, o czym świadczy niedźwiedzi krzyż na oscylatorze stochastycznym, spadek RSI poniżej 50 oraz ujemny MACD.

Pomimo możliwości, że trend stał się niedźwiedzi, AVAX waha się między poziomami wsparcia przy zniesieniach 0,5-0,618 Fib, więc prawdopodobny jest pewien rodzaj odbicia, nawet jeśli AVAX ostatecznie spadnie.

Ponadto AVAX zbliża się do długoterminowej rosnącej linii wsparcia, która pokrywa się z poziomem zniesienia 0,618 Fib.

W dniu 25 lutego AVAX ogłosił również partnerstwo z CTSI, co może pozytywnie wpłynąć na jego cenę.

Wykres AVAX dzięki Tradingview

Bitcoin Cash (BCH)

BCH spada od czasu osiągnięcia szczytu na 775 USD w dniu 15 lutego. Spadek doprowadził BCH do poziomu 470 USD, z którego wcześniej się wybił.

Z powodu wcześniejszego odchylenia poniżej, obszar wsparcia i jego odzyskanie nie są tak jasne, jak w DASH i ZEC. Nadal jest prawdopodobne, że jest to możliwy powtórny test. Co więcej, zarówno oscylator MACD, jak i oscylator stochastyczny są bycze.

Podczas gdy tygodniowy RSI wcześniej generował niedźwiedzią dywergencję (kolor niebieski), w jej rezultacie nastąpił już spadek, a RSI jest w trakcie generowania potencjalnej ukrytej dywergencji zwyżkowej (kolor zielony).

Wykres BCH dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now