Niemcy testują cyfrowe certyfikaty przy użyciu technologii blockchain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nadrenia Północna-Wesfalia rozpocznie testowanie technologii blockchain dla świadectw uczniowskich.

  • Testy zostały zaoferowane ponad 100 szkołom w rejonie Kolonia-Akwizgran.

  • Program ma być w pełni operacyjny do końca 2022 roku.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cyfrowe certyfikaty zaczynają być testowane w Berlinie jako nowy system dla absolwentów szkół.

SponsorowaneSponsorowane

Nowy system ma zostać wdrożony w Nadrenii Północnej-Westfalii, w Berlinie. Planuje się, że już pod koniec czerwca pierwsi maturzyści otrzymają cyfrowe certyfikaty.

Szef projektu Eric Stange przyznaje, że zainteresowanie cyfrowymi certyfikatami spotkało się z obiecującym odzewem, mówiąc:

SponsorowaneSponsorowane

Cyfrowa wersja jest prosta, odporna na fałszerstwa i zgodna z przepisami o ochronie danych osobowych.

Używanie papierowych certyfikatów stało się niepraktyczne, ponieważ studenci coraz częściej korzystają z usług online. Kwestie takie jak skanowanie dokumentów papierowych zostały podkreślone jako jeden z problemów. Inne kwestie to możliwość manipulowania dokumentami papierowymi lub ich podrabiania.

Federalna ustawa o dostępie do Internetu (OZG) ma na celu wprowadzenie opcji cyfrowej dla wszystkich obywateli do końca 2022 roku. Obecnie system ma być testowany w trzech stanach federalnych, zanim zostanie wprowadzony na terenie całego kraju.

Stange przyznaje, że papierowe dokumenty nie znikną całkowicie wraz z wprowadzeniem cyfrowych certyfikatów. Przyznał, że studenci nadal będą mogli uroczyście otrzymywać papierowe certyfikaty na zakończenie studiów.

Korzyści z cyfrowych certyfikatów

Stange uważa, że cyfrowe certyfikaty będą korzystne dla studentów, ponieważ powszechnie wymaga się od nich poświadczania kopii przy wysyłaniu świadectw do uczelni lub firm w celu sprawdzenia.

Cyfrowe certyfikaty pozwolą znacznie usprawnić proces weryfikacji. Do papierowych kopii dołączona będzie kopia cyfrowa. Kopia cyfrowa, która będzie przechowywana na blockchainie, będzie zawierała wartość hash, dzięki czemu będzie można udowodnić jej autentyczność potencjalnym uniwersytetom i firmom.

Obecnie ponad sto szkół w rejonie Kolonii i Akwizgranu otrzymało propozycję wzięcia udziału w teście. Szkoły otrzymają oprogramowanie, które zintegruje się z systemem zarządzania. Szkoły będą wtedy mogły uwierzytelniać i zabezpieczać świadectwa studentów za pomocą “kryptograficznego łańcucha liczb”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Ryan ist ein Fintech-Spezialist mit einer Leidenschaft für Kryptowährungen und Blockchain-Einführung. Er entdeckte Bitcoin im Jahr 2016, als er in ein Ponzi-Programm investierte, und es war die beste Entscheidung, die er jemals getroffen hat.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz