Niemcy porzucają przechowywanie danych z COVID-19 w scentralizowanej aplikacji

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Niemcy ponownie rozważyły ​​zastosowanie scentralizowanej aplikacji kontaktowej do śledzenia COVID-19.

  • Kraj zdecentralizuje teraz proces, pozostawiając dane na poszczególnych telefonach.

  • Wydaje się, że kilka innych krajów europejskich idzie w kierunku centralizacji danych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niemiecki rząd ponownie rozważa swoje podejście do przeprowadzania testów śledzenia kontaktu dla pacjentów z COVID-19.

Minister kancelarii Helge Braun i minister zdrowia Jens Spahn powiedział lokalnej gazecie Welt am Sonntag, że rząd przyjmie zdecentralizowane podejście, które jest zalecane przez ekspertów z całego kraju. [Reuters]

Problemy z gromadzeniem danych COVID-19

Niemcy wsparły niedawno paneuropejski projekt ochrony prywatności w pobliżu (PEPP-PT). Inicjatywa, której celem jest stworzenie aplikacji do śledzenia kontaktów pandemicznych ze scentralizowanymi procesami. Kilku ekspertów w kraju popełniło błąd w związku z brakiem transparentności oraz obawami dotyczącymi ochrony danych.

Wydaje się jednak, że rząd wykonał zwrot o 180 stopni i zmierza w kierunku zdecentralizowanej architektury, która powinna pomóc w budowaniu zaufania publicznego, w przeciwieństwie do scentralizowanych procesów.

Wzrost śledzenia kontaktów jako mechanizmu testowania był sporadyczny w ostatnich tygodniach, ponieważ kraje mają trudności z przyspieszeniem testowania. To znaczy, wiele z tych krajów korzysta z aplikacji śledzących.

Cyfrowe śledzenie kontaktów to niesprawdzone i kontrowersyjne przedsięwzięcie. Proces ten polega na ocenie bliskości i długości kontaktu między ludźmi. Gdy dana osoba uzyska wynik pozytywny, aplikacja powiadomi wszystkich, z którymi ostatnio miała kontakt, aby natychmiast się izolować i zadzwonić do lekarza.

Jak wyjaśnił Reuters, większość krajów europejskich zdecydowała się na cyfrowe uściski dłoni o krótkim zasięgu między smartfonami. Kraje różnią się jednak między sobą, czy rejestrować te kontakty na serwerach cyfrowych, czy pozostawiać je na poszczególnych urządzeniach.

Google i Apple zniechęcają do scentralizowanego gromadzenia danych

Apple i Google pracują również nad wspieraniem inicjatyw w zakresie śledzenia aplikacji COVID-19 na poziomie globalnym. Obie firmy starały się ujednolicić proces śledzenia, opracowując wspólny interfejs API, na którym rządy i organy zdrowia publicznego mogą opierać swoje aplikacje.

Chociaż przełomowa współpraca umożliwia komunikowanie się zarówno telefonów z systemem Android, jak i iOS, ogranicza ona ilość danych, do których dostęp mają pracownicy służby zdrowia. Było to zniechęcające dla narodów, które budują aplikacje do śledzenia kontaktów dzięki scentralizowanym procesom gromadzenia danych.

Podczas gdy Niemcy zmieniły front, aby wspierać zdecentralizowaną metodę śledzenia, kilka innych narodów europejskich wciąż jest w impasie z dwoma gigantami technologicznymi. Na przykład Francja poprosiła gigantów technologicznych o osłabienie ochrony prywatności, aby mogli ocalić więcej ludzi.

Wielka Brytania opracowuje aplikację do śledzenia kontaktów, która mogłaby gromadzić więcej danych, niż Google i Apple są w stanie zapewnić. W ostatnim poście na blogu NHSX oddział National Health Service (NHS), który opracowuje aplikację, napisano, że przyszłe wersje aplikacji pozwolą użytkownikom dostarczyć rządowi więcej informacji o sobie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Based in the UK, Jimmy has been following the development of blockchain for several years, and he is optimistic about its potential to democratize the financial system. He's an economic researcher with outstanding hands-on and heads-on experience in Macroeconomic finance analysis, forecasting, and planning. He has honed his skills having worked cross-continental as a finance analyst, which gives him inter-cultural experience. He has a strong passion for regulation and macroeconomic trends as it allows him to peek under the global bonnet to see how the world works. Follow him on Twitter: @adejimi

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now