Dyrektor generalny Kraken: „Bitcoin nie może być osądzany z zerowym saldem na portfelu”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Założyciel i dyrektor generalny Kraken Jesse Powell rozmawiał z Bloomberg Surveillance o swoich przemyśleniach na temat Bitcoin i Ethereum.

  • Powell uważa, że ​​BTC nadal będzie podlegać zmienności, ale ma duży potencjał wzrostu.

  • Giełda Kraken ma dzienny obrót w wysokości prawie 1,5 miliarda dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jesse Powell, współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Kraken, rozmawiał z Bloomberg Surveillance o swoich przemyśleniach na temat wzrostu zainteresowania korporacji wokół Bitcoina.

Guy Johnson, gospodarz programu, omówił z Powellem wiele tematów, zaczynając od największej kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej. Powell rozmawiał o niedawnej akceptacji Bitcoina jako aktywa rezerwowego. Wspomniał również o inflacji otaczającej światowe waluty fiducjarne jako o głównym czynniku napędzającym wiodącą kryptowalutę.

Powell postrzega Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją, stwierdzając:

Bitcoin jest limitowany, przewidywalny i stanowi nawet większe źródło wartości niż coś takiego jak złoto.

Johnson kontynuował, tym razem pytając Powella o potencjalną korelację między Bitcoinem a wzrostem akcji technologicznych w tym roku. Powell odpowiedział:

Oba aktywa finansowe są po prostu w ogniu i reagują na cały proces drukowania pieniędzy

Ponieważ duże firmy, oraz te notowane na giełdzie inwestują w Bitcoiny w ramach swoich rezerw skarbowych, klasa aktywów zaczyna przyciągać uwagę głównego nurtu.

Powell nie wierzy, że istnieje bezpośredni związek między wzrostem tych dwóch klas aktywów, ale obie są kupowane w celu ochrony własnego bogactwa.

Johnson zapytał, czy ta akceptacja głównego nurtu zmniejszyłaby zmienność obserwowaną na rynku. Powell powiedział, że nie sądzi, by Bitcoin doświadczył niskich poziomów zmienności przez długi czas.

Wyjaśnił, że może to wzrosnąć „od 20 000 do 1 miliona dolarów”. Duża część zmienności prawdopodobnie wystąpi, jeśli instytucje zaakceptują Bitcoin do tego stopnia, że ​​może on poważnie konkurować z innymi klasami aktywów. Powell sądzi, że tylko wtedy, gdy tak się stanie, odnotuje znacznie mniejszą zmienność.

Nie tylko Bitcoin

Powell podkreślił nie tylko pozytywny wpływ Bitcoina, ale także przyszłość Ethereum. Sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) wystartował właśnie w tym roku. Zwiększył się z niecałego 1 miliarda USD w całkowitej zablokowanej wartości (TVL) do blisko 15 miliardów USD.

Powell mówi: „Historia DeFi staje się coraz większym elementem ekosystemu Ethereum”. Ponieważ coraz więcej aplikacji DeFi pozwala użytkownikom i osobom nieposiadającym konta bankowego na dokonywanie transakcji bez interwencji osób trzecich, zdecentralizowana gospodarka będzie się nadal rozwijać.

Rok 2020 był świadkiem gwałtownego wzrostu liczby nowych aplikacji DeFi. A jeśli więcej pieniędzy wejdzie w tę przestrzeń, liczba możliwości prawdopodobnie wzrośnie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now