NFT to game-changery dla następnego pokolenia muzyków

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przemysł muzyczny jest jednym ze sposobów, w jaki osoby spoza kryptowalut wchodzą w świat NFT.

  • Te tokeny mogą zapewnić innowacyjne doświadczenia i połączenia dla fanów.

  • Oferują one również sposób, w jaki artyści mogą ugruntować swoją pozycję poza tradycyjnymi strukturami.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niewymienne tokeny (NFT) są nowym słowem kluczowym w przemyśle muzycznym 2021. Ale jaką wartość faktycznie zapewnią artystom i fanom?

Sponsorowane Sponsorowane

Nowe narzędzia są niezbędne, ponieważ niezależna muzyka napędza rozwój

Przemysł muzyczny zmienił się zasadniczo od czasu pojawienia się streamingu muzyki. Dziś miliardy słuchaczy mają dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music. Strumieniowanie jest zdecydowanie największym źródłem przychodów dla nagrań muzycznych.

Przewiduje się, że globalny rynek streamingu muzyki osiągnie 23 miliardy dolarów w 2021 roku i ma wzrosnąć o 7 miliardów dolarów w latach 2021-2025. Na rynku wciąż dominuje niewielka liczba scentralizowanych platform streamingowych, a największe wytwórnie muzyczne koncentrują się na absolutnym szczycie listy artystów.

Jednocześnie wzrost napędzany jest przez artystów niezależnych. Nigdy wcześniej produkcja i dystrybucja muzyki nie była tak łatwa. Konkurencja jest jednak zacięta.

Sponsorowane Sponsorowane

Według Spotify, każdego dnia ukazuje się ponad 60 000 utworów. Talent i świetna muzyka są nadal niezbędne do osiągnięcia sukcesu, ale to nie wystarczy, aby przebić się przez szum. Potrzebna jest również ciężka praca, odpowiednie narzędzia i kapitał, który można zainwestować w swoją karierę.

Aby prosperować jako niezależny artysta w dzisiejszych czasach, musisz sam zapewnić sobie sukces, budując swoją publiczność w miarę rozwoju. Rośnie zapotrzebowanie na zdecentralizowane rozwiązania w zakresie finansowania i promocji, a także nowe źródła przychodów.

Korzyści dla artystów

NFT jest cyfrowym dowodem własności, a każda wykonana na nim czynność jest przechowywana jako zapis w niezmiennej księdze głównej blockchain. Jedną z kluczowych cech niewymiennych tokenów jest ich unikalność. Nie mogą istnieć dwa identyczne NFT.

Kolejną jest ich uniwersalność. Z pomocą smart kontraktów, NFT mogą być zaprogramowane do wykonywania określonych zautomatyzowanych działań. Pozwala to twórcy na wyłączenie pośrednika w wielu scenariuszach.

Na przykład, otrzymanie wcześniej zdefiniowanej części z każdej odsprzedaży. Jest to jeden z powodów ich atrakcyjności dla współczesnego artysty.

Artyści muzyczni mają możliwość dostarczenia kluczowych elementów wartościowego NFT. Są to przedmioty kolekcjonerskie, podobne do oryginalnych tłoczeń płyt winylowych, i mogą zapewnić doświadczenia większe niż kiedykolwiek, takie jak wejście za kulisy.

Muzyka zawsze była wizualna, co stanowiło główny składnik NFT, które widzieliśmy do tej pory. Eksploracja audio pierwszych NFT będzie od teraz ekscytującą okazją dla twórców.

Radzenie sobie z ryzykiem związanym z NFT

Podczas gdy kryptowaluty i NFT są nowymi, potencjalnie ryzykownymi przestrzeniami technologicznymi, nie ma powodu, aby z nimi nie eksperymentować. Niektórzy artyści już zarabiają setki tysięcy sprzedając swoją tokenizowaną sztukę, podczas gdy inni nie są jeszcze blisko tego poziomu zysku.

Możliwe jest ograniczenie ryzyka poprzez współpracę z doświadczonymi partnerami, takimi jak agencja NFT lub dystrybutor. Odpowiedni partnerzy pomogą zbudować i wypromować aktywa oraz wesprą artystów w trakcie procesu.

Dzięki NFT wygrywają również fani

NFT zmieniają również sposób, w jaki artyści wchodzą w interakcje z fanami. Nie tylko fani będą skłonni wspierać swoich ulubionych twórców w nowy sposób, ale również twórcy mogą zapewnić różne korzyści związane z NFT.

Tokenizowane może być praktycznie wszystko. Utwory muzyczne, cyfrowe dzieła sztuki, fragmenty tekstu, aplikacje, pliki, a nawet rzeczywiste obiekty fizyczne – takie jak bilety na koncert czy unikalne towary – mogą być opatrzone własnymi NFT. Umożliwia to artystom i twórcom treści dostarczanie nowych doświadczeń swoim fanom.

Oczywiście, NFT są jeszcze w powijakach, ale wraz z rozwojem technologii, będą one docierać do mas. Niemniej jednak, NFT oferują autentyczne korzyści zarówno dla artystów, jak i fanów. Tak więc, podczas gdy osoby spoza przestrzeni kryptowalutowej mogą nie odczuwać jeszcze potrzeby posiadania NFT, powinny mieć oko na tę rodzącą się technologię.

NFT mają potencjał, aby stać się game-changerami dla następnej generacji artystów muzycznych. Stworzą one nowe możliwości zarabiania na muzyce, oprócz tantiem za streaming, ale także będą narzędziem, które pomoże artystom w budowaniu bliższych relacji z ich głównymi fanami.

Kto wie, ale NFT mogą potencjalnie stać się tak ważne dla generacji Z, jak teledyski w czasach świetności MTV w latach 90-tych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Mattias Tengblad - founder and CEO of Corite. Mattias is an entrepreneur who spent over 20 years running cutting-edge gaming, music, and media projects. Corite, his primary project with a vital mission, is a Stockholm-based digital music distributor, delivering artists’ music onto various modern services like Spotify, Apple Music, Pandora, and TIDAL. The Corite team has also launched its blockchain platform lately. So, Mattias will be glad to tell you more about what Corite is doing to democratize the music industry and connect artists with their fans in a brand new way.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz