Pakiet stymulacyjny o wartości 3 kwintylionów dolarów, który został przegłosowany w piątek przez Izbę Reprezentantów, został mocno skrytykowany na krypto-Twitterze w ten weekend.

Jeden z najpopularniejszych analityków kryptowalut na TradingView i Twitterze @MagicPoopCannon zauważył, że takie środki stymulujące zmniejszają siłę nabywczą.

Według komentatora różne bodźce finansowe mogą zapewnić natychmiastową ulgę w czasie kryzysu – ale długoterminowa dewaluacja dolara sprawi, że konsumenci ucierpią.

Sam projekt ustawy obejmuje środki dla samorządów lokalnych, a także adresowanie płatności do osób fizycznych, w tym nielegalnych imigrantów. Inne fundusze są przeznaczone na wydatki związane z COVID-19, w tym na badania i wypłatę za zagrożenie dla dotkniętych pracowników. Kolejne 175 miliardów dolarów jest przeznaczonych na wsparcie mieszkaniowe. Ustawa zawiera środki wsparcia dla prawie każdego zakątka gospodarki.

Chociaż ryzyko długotrwałych pułapek jest oczywiste, inni komentatorzy zwrócili uwagę, że ustawa prawdopodobnie nie przejdzie przez Senat, a prezydent Donald Trump obiecał również zawetować ten projekt. Gdyby jednak udało się to przeforsować, całkowity wzrost pieniądza przez Skarb Stanów Zjednoczonych byłby oszałamiający.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.