Czy branża kryptowalut to wciąż męski świat? Niekoniecznie. Jak pokazują ostatnie badania, kobiety znacznie mocniej angażują się w przestrzeń cyfrowych aktywów niż kiedykolwiek wcześniej.

CoinMarketCap 30 kwietnia opublikował report o stanie branży kryptowalut. Jedną z poruszanych tematyk była sprawa kobiet w przemyśle wirtualnych pieniędzy.

Olbrzymi wzrost

Jak się okazuje, początek roku należał do kobiet inwestujących w kryptowaluty. W pierwszym kwartale liczba przedstawicielek żeńskiej strony w branży wzrosła o 43,24% w stosunku do ostatniego kwartału 2019 roku.

W przedziale wiekowym 18-24 ten wzrost wynosił aż 65%. W Amerykach i Europie liczba żeńskich użytkoników wzrosła o ponad 50%.

Wykres procentowego przyrostu kobiet inwestujących w krypto – źródło CoinMarketCap

Na czele krajów, w których przyrost był największy, jest Grecja (163,67%), Rumunia (145,09%) i Argentyna (98,23%). W czołówce niestety nie ma Polski.

Jeszcze wcześniej, bo w grudniu 2019 roku, Grayscale opublikowało raport, w którym napisano, że aż 43% respondentów zainteresowanych Bitcoinem to były kobiety.

Wzrost zainteresowania ze strony przedstawicielek płci pięknej podkreślają też giełdy kryptowalut. Bithumb Global odnotował 30% wzrostu w liczbie żeńskich użytkowników na swojej platformie, CEX.IO zanotowało 26,86% wzrostu.

Pieniądz milenialsów

Peter Brandt kilka dni temu stwierdził, że milenialsi interesują się kryptowalutami. Jak pokazują badania, tak rzeczywiście jest.

Ten sam raport CMC pokazuje, że najwięcej przybyło użytkowników kryptowalut w wieku 18-24 – aż 46,04% względem poprzedniego kwartału. Najwięcej młodych ludzi zainteresowało się kryptowalutami w Nigerii (210,6%), Australii (158,07%) i Hiszpanii (120,71%).

Wykres procentowego przyrostu ludzi w wieku 18-24- źródło CoinMarketCap

Jeśli kryptowaluty mają stać się powszechne, adopcja cyfrowych aktywów musi następować również pośród kobiet, które dotychczas były marginalizowane w branży. Jak pokazują liczne badania, kobiety z reguły są bardziej ostrożne i być może będą w stanie skuteczniej handlować kryptowalutami.

Przyrost liczby młodych i płci żeńskiej w przestrzeni krypto to zdecydowanie pozytywny sygnał dla branży cyfrowych pieniędzy.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.