Górnicy Ethereum Classic (ETC) wkrótce będą musieli zmienić bieg. W ciągu dwóch tygodni sieć przejdzie hard fork o nazwie Feniks (Phoenix).

Hard fork doda obsługę aktualizacji Istambułu Ethereum, ukończonego pod koniec 2019 r. Do Ethereum Classic zostaną dodane różne kody, aby zapewnić pełną funkcjonalność w środowisku Ethereum. Głównym powodem hard forka jest interoperacyjność dla wszystkich uczestniczących łańcuchów, szczególnie między ETH i ETC.

Krótko mówiąc, Phoenix jest zasadniczo jak Istanbul, ale dla Ethereum Classic. Hard fork Stambuł pod koniec 2019 r. początkowo miał pewne trudności techniczne, a kilku krytyków twierdziło, że zrywa z inteligentnymi kontraktami. Chociaż teraz jest stabilny, we własnym ulepszeniu nazwanym Phoenix Ethereum Classic mogą ponownie pojawić się niektóre z tych samych problemów.

Według głównego zespołu Ethereum Classic hard fork będzie obsługiwany przez szeroką gamę giełd, portfeli i dostawców infrastruktury.

Hard fork wydarzy się najprawdopodobniej na początku czerwca 2020 r. w bloku nr 10.5000.839. Oczekuje się, że wszystkie węzły ETC zostaną zaktualizowane do kompatybilnego klienta dla forka.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.