Krypto w szkole średniej? Już w stanie Georgia

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Stan Georgia zatwierdził projekt ustawy, która pozwoli uczniom z tego stanu uczyć się o kryptowalutach.

  • Ustawa została przegłosowana w niższej izbie parlamentu Gruzji stosunkiem głosów 169-2.

  • Stany Zjednoczone nie są pierwszym krajem, który włączył kryptowalutowe zagadnienia do programu nauczania.

  • Już wcześniej modły dot. Bitcoina i kryptowalut wdrożyło francuskie ministerstwo edukacji.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Organy ustawodawcze w Izbie Reprezentantów Georgii zatwierdziły projekt ustawy, która pozwoli uczniom z tego stanu uczyć się o kryptowalutach.

Nowo zatwierdzony projekt ustawy zobowiązuje stanowych urzędników oświatowych do wdrożenia programu nauczania związanego z wiedzą finansową dla uczniów szkół średnich. W programie nauczania uwzględniono kryptowaluty.

Ustawa została przegłosowana 8 marca w niższej izbie parlamentu Gruzji stosunkiem głosów 169-2. Sponsorowało ją sześciu republikańskich ustawodawców i została ona przesłana do Senatu w celu dalszego rozpatrzenia. Projekt obejmuje 16 kursów finansowych, które mają być przedmiotem nauki dla uczniów stanu Georgia w dziesiątej lub jedenastej klasie.

Lista kursów, do których teraz dołączą też kryptowaluty, zawiera tradycyjne tematy, takie jak inwestowanie, zarządzanie pieniędzmi, wnioski kredytowe, czy równoważenie książeczki czekowej. Kryptowaluty znalazły się na ostatniej, 16. pozycji. Oznacza to, że uczniowie nie posiądą ogromnej wiedzy dot. cyfrowych aktywów. Jednak mimo to jest to dobry początek.

Georgia nie jest pierwsza

Stany Zjednoczone nie są pierwszym krajem, który włączył kryptowalutowe zagadnienia do programu nauczania. W 2019 roku francuskie ministerstwo edukacji wdrożyło do szkół średnich moduły dot. Bitcoina i kryptowalut.

Ministrerstwo skonstruowało konspekt w taki sposób, aby uczniowie mieli podstawową wiedzę na temat kryptowalut i tego, jak odnoszą się one do tradycyjnego i finansowego świata. Program nauczania kryptowalut francuskiego ministerstwa kazał uczniom odpowiedzieć na takie pytania jak “Czy Bitcoin jest walutą przyszłości?”, “Czy Bitcoin może zastąpić Euro?” i “Czy masz zaufanie do swojej waluty?”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now