Zobacz więcej

Największy bank na Białorusi umożliwia zakup kryptowalut

2 mins
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Największy bank na Białorusi - ASB Belarusbank - uruchomił usługę pozwalającą klientom z kraju i Rosji zakup kryptowalut.
  • Użytkownicy mogą kupować cyfrowe aktywa za pomocą białoruskich i rosyjskich rubli, dolarów amerykańskich oraz euro.
  • Jest to pierwszy znaczący krok to realizacji ogłoszonego już kilka lat temu planu transformacji cyfrowej.
  • Nowa usługa została uruchomiona w czasach niepewności gospodarczej oraz politycznej.
  • promo

Największy bank na Białorusi – ASB Belarusbank – uruchomił usługę pozwalającą klientom z kraju i Rosji zakup kryptowalut. Użytkownicy mogą kupować cyfrowe aktywa za pomocą białoruskich i rosyjskich rubli, dolarów amerykańskich oraz euro, bezpośrednio za pomocą kart płatniczych Visa.

Według Prime Press, największy bank na Białorusi uruchomił nową usługę we współpracy z giełdą kryptowalut White Bird. Póki co z nowego produktu będą mogli korzystać tylko obywatele Białorusi i Rosji. W przyszłości bank planuje jednak rozszerzenie oferty na więcej rejonów.

Wg Banku wejście w kryptowaluty jest pierwszym znaczącym krokiem ogłoszonego już kilka lat temu planu transformacji cyfrowej. Samo stworzenie usługi pozwalającej kupować kryptowaluty zostało ogłoszone już w 2019 roku.

Póki co nie wiadomo jeszcze jakie kryptowaluty będą dostępne do nabycia za pośrednictwem banku. White Bird obiecał jednak, że lista będzie “obszerna”. Operator planuje włączyć też dodatkowe funkcje, które zostaną połączone z tradycyjnym sektorem finansowym.

Protesty na Białorusi

Bank uruchomił nową usługę w czasach niepewności gospodarczej oraz politycznej. Białoruska ludność przez większą część 2020 roku organizuje protesty.

Pierwsze drobne demonstracje rozpoczęły się w okresie poprzedzającym i w czasie wyborów prezydenckich. Nasiliły się one jednak po ogłoszeniu, że po raz szósty stanowisko będzie piastował Aleksander Łukaszenko.

Główny przeciwnik Łukaszenki, czyli Sviatlana Tsikhanouskaya, podważyła wyniki wyborów. Za jej przykładem poszła nawet Unia Europejska, która wezwała do przeprowadzenia ich ponownie oraz potępiła represje i przemoc wobec protestujących.

UE wprowadziła sankcje wobec 40 białoruskich urzędników oskarżonych o represje polityczne i fałszowanie wyborów. Łukaszenka jednak nie znalazł się na tej liście. Co ciekawe, w odpowiedzi białoruski rząd nałożył identyczne sankcje przeciwko urzędnikom UE.

Co więcej, Łukaszenka obwiniał Unię za próbę “zaszkodzenia Białorusi” poprzez destabilizację obecnego reżimu przy jednoczesnym wspieraniu opozycji.

Póki co protesty nadal się odbywają, a Łukaszenka cały czas piastuje swoje stanowisko. Niestety, władze otwarcie stosują przemoc wobec demonstrantów. Odnotowane zostały przypadki przypadki zaginięć, rannych, a nawet martwych ludzi.

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane