Najstarszy europejski bank uruchomił stablecoina Euro na blockchainie Stellar

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Niemiecki Bankhaus von der Heydt ogłosił stworzenie opartego o euro stablecoina w sieci Stellar.

  • Wg banku jest to pierwszy tego typu token, który zostanie wyemitowany przez instytucję bankową.

  • EURB najpierw zostanie wykorzystane do transgranicznych transferów pieniężnych dla klientów biznesowych SatoshiPay.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niemiecki Bankhaus von der Heydt, czyli BVDH, ogłosił uruchomienie stablecoina opartego o euro w sieci Stellar. Bank twierdzi, że jest to pierwszy tego typu token, który zostanie wyemitowany przez instytucję bankową.

Stablecoin EURB, który wszedł w życie 10 grudnia 2020 roku, został utworzony na blockchainie Stellar. Został on opracowany we współpracy z firmą Bitbond – zajmującą się tokenizacją i powiernictwem cyfrowych walut.

EURB jest w pełni regulowany i w 100% zabezpieczony przez euro. To umożliwia inwestorom instytucjonalnym i bankom korzystanie z kryptowaluty bez narażenia na ryzyko kontrahenta. Aktywo to nie będzie dostępne do handlu na giełdach ze względu na rygorystyczne wymogi regulacyjne i KYC.

W przypadku, gdy użytkownik chce nabyć stablecoin, przelew fiatów jest przeprowadzany na rachunku powierniczym dostępnym w BVDH. Po zdeponowaniu pieniędzy, bank rozpoczyna emisję EURB.

Wg ogłoszenia, twórcy aplikacji finansowych mogą natychmiast wykorzystać token do rozliczenia transferów w łańcuchu. Platforma, która zasila token została zbudowana przez Bitbond i daje bankowi całkowitą kontrolę nad bezpieczeństwem stablecoina m.in. możliwość spalania tokenów oraz ich emisji.

BVDH został założony w 1754 roku i tradycyjnie koncentruje się na klientach instytucjonalnych. Decyzja o wykorzystaniu Stellar i Bitbond została podjęta po 12 miesiącach badań nad technologią DLT. Te dwie firmy współpracują ze sobą już od 2019 roku. Philipp Doppelhammer, dyrektor zarządzający BVDH, powiedział:

Zostaliśmy przyciągnięci do Bitbond i Stellar ze względu na łatwość, z jaką aktywa są emitowane i zarządzane w sieci.

Doppelhammer dodał. że EURB najpierw zostanie wykorzystane do transgranicznych transferów pieniężnych dla klientów biznesowych SatoshiPay. SatoshiPay jest blockchainową firmą płatniczą.

Co jest główną wadą stablecoinów?

Brak w pełni licencjonowanego banku, który wspiera stabilne monety, jest ich główną wadą, powiedział Lukas Weniger, kierownik ds. rozwoju działalności BVDH. Radoslav Albrecht, założyciel i dyrektor generalny Bitbond, skomentował:

Banki normalnie nie czułyby się komfortowo korzystając z stablecoinów jak Tether czy USDC, ze względu na potencjalne ryzyko kontrahenta, które za nimi stoi […] Wolą pracować z stablecoinami emitowanymi przez banki, i to samo dotyczy inwestorów instytucjonalnych.

Niemiecki regulator – Federal Financial Supervisory Authority, wyraził zgodę na emisję ztokenizowanych obligacji w sieci Stellar przez Bitbond. Wcześniej w tym tygodniu Hauck & Aufhäuser, prywatny niemiecki bank, zaprezentował swój pierwszy fundusz kryptowalutowy – HAIC Digital Asset Fund I. Fundusz zostanie uruchomiony 1 stycznia 2021 r. i będzie wspierał ETH, BTC i XLM.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now