Najlepiej rozwijające się projekty według Santiment

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Santiment udostępnił raport dot. 10 najlepszych projektów pod względem aktywności deweloperów. 

  • Według badaczy aktywność deweloperska jest często niedocenianym wskaźnikiem sukcesu projektu.

  • Większość projektów, które znalazły się w raporcie, są to projekty DeFi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W zeszłym miesiącu sieć Ethereum była bez wątpienia przeciążona, co doprowadziło do wzrostu opłat transakcyjnych. Mimo to niektóre zespoły nadal prężnie pracują nad rozwojem swoich projektów.

Według badaczy aktywność deweloperska jest często niedocenianym wskaźnikiem sukcesu projektu. Świadczy ona o ciągłym zaangażowaniu w tworzenie działającego produktu, ciągłym udoskonalaniu i aktualizowaniu jego funkcji oraz faktyczną realizację roadmapu.

Badanie Santiment koncentrowało się wyłącznie na projektach zbudowanych w standardzie ERC-20. Do zbadania statusu rozwoju wykorzystano 30-dniową aktywność w serwisie Github.

Na szczycie rankingu w lutym znalazła się zdecentralizowana platforma predykcyjna o nazwie Gnosis. Pomimo 28-procentowego spadku ceny tokena GNO w drugiej połowie miesiąca, zespół Gnosis intensywnie pracował nad swoim produktem.

Drugim najbardziej rozwiniętym projektem opartym na Ethereum jest Status. Projekt wprowadził szereg aktualizacji dla swojej otwarto źródłowej mobilnej przeglądarki dAppów i komunikatora. Cena SNT osiągnęła w lutym trzyletni szczyt na poziomie 0,125 USD.

Na trzecim miejscu uplasował się wirtualny świat i protokół NFT Decentraland. Projekt wprowadził szereg usprawnień, które poprawiają doświadczenia użytkowników.

Na kolejnym, czwartym już miejscu znalazł się protokół syntetycznych aktywów UMA. Projekt na ten miesiąc ma dwa główne cele – wypuszczenie na rynek kilku ważnych protokołów oraz współpraca z BadgerDAO.

Na piątym miejscu, jeśli chodzi o działania deweloperów uplasował się Chainlink. LINK wprowadził ostatnio do mainnetu funkcję Off-Chain Reporting (OCR). Dzięki temu znacznie poprawiła się wydajność obliczania danych w wyroczniach. To pozwoliło zmniejszyć koszty operacyjne nawet o 90%. Warto zauważyć, że była to największa przebudowa sieci od czasu jej w 2019 roku.

Ranking jest zdominowany przez projekty DeFi

Powyżej wymieniliśmy pięć najlepiej rozwijających się platform w lutym 2021 roku. Patrząc na listę od razu widać, że dominują na niej projekty z sektora DeFi. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Skale Network – zdecentralizowana modułowa chmura do uruchamiania dAppów opartych na Ethereum. Na siódmym miejscu uplasował się MakerDAO – projekt, który konsekwentnie z miesiąca na miesiąc pojawia się w rankingu. Najlepszą dziesiątkę dopełnił Ocean i sama w sobie platforma analityczna Santiment.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now