EXCLUSIVE Najbardziej prawdopodobny scenariusz liczby fal dla Bitcoina (BTC)

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BTC potencjalnie rozpoczął nowy byczy impuls w dniu 22 czerwca.

  • Właśnie zakończył strukturę korekcyjną A-B-C.

  • Niedźwiedzia liczba fal wskazuje, że BTC jest notowany wewnątrz trójkąta symetrycznego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) odbił się znacząco w dniu 22 września, potencjalnie wyznaczając koniec prawie dwutygodniowego ruchu spadkowego.

Sponsorowane

Sponsorowane

Trwający później wzrost unieważnił znaczną część potencjalnych niedźwiedzich scenariuszy dla liczby fal. Dlatego też jest prawdopodobne, że BTC osiągnął już dołek.

Dwie możliwości

Trader kryptowalutowy @TheTradinghubb nakreślił dwa potencjalne scenariusze dla liczby fal dla BTC – jedną byczą, a drugą niedźwiedzią. W tym artykule przyjrzymy się obu i określimy, która z nich jest bardziej prawdopodobna do zrealizowania.

Sponsorowane

Sponsorowane
Źródło: Twitter

Bycza liczba fal dla BTC

Jedyną rzeczą, która wydaje się być pewna dla ruchu BTC jest to, że spadek od rekordu wszech czasów (ATH) z dnia 14 kwietnia (podkreślony obszar) jest pięciofalowym niedźwiedzim impulsem. Nie jest jednak pewne, czy jest to część fali C (biała), czy też jest to początek nowego niedźwiedziego impulsu.

Byczy scenariusz wskazuje, że jest to fala C. W związku z tym, nowy impuls (biały) rozpoczął się w dniu 22 czerwca. Trwający od 7 września spadek był częścią fali 2. Następnie, odbicie w dniu 22 września prawdopodobnie wyznaczyło koniec korekty. Fakt, że odbicie nastąpiło dokładnie na poziomie zniesienia 0,5 Fib dodatkowo potwierdza tę możliwość.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba podfal jest zaznaczona na pomarańczowo. Wspomniany spadek przypomina podręcznikową strukturę korekcyjną A-B-C, w której fale A:C miały stosunek 1:1.

Ponadto, ruch ten jest zawarty wewnątrz zniżkującego kanału równoległego.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wzrost powyżej dołka fali pierwszej przy 42 900 USD (czerwona linia) unieważnia większość potencjalnych niedźwiedzich scenariuszy. Chyba, że jest to potężna formacja 1-2/1-2, co wydaje się niezwykle mało prawdopodobne.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Niedźwiedzia liczba fal dla BTC

Niedźwiedzia liczba fal sugeruje, że cały ruch wzrostowy od dnia 22 czerwca był częścią struktury korekcyjnej (pomarańczowy). W tym przypadku należałoby się spodziewać kolejnego ruchu spadkowego, który sprowadziłby cenę poniżej dołków z 22 czerwca (kolor biały).

Problemem w tym scenariuszu jest długość fali C (pomarańczowa), która jest prawie 3,61 razy dłuższa niż fala A.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jedyną możliwością byłoby więc, aby cała fala B przybrała kształt trójkąta symetrycznego, gdyż w takich strukturach częściej zdarzają się przedłużenia.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jednak nawet jeśli te rachuby okażą się prawdziwe, to początkowo należałoby oczekiwać ruchu w górę w kierunku 50 000 USD, zanim nastąpi spadek.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz