NOWOŚĆ Musk posyła Bitcoin poniżej 50 000 USD, Tesla zawiesza płatności BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tesla przestaje akceptować Bitcoina jako opcję płatności.

  • Powodem jest to, że wydobywanie BTC pochłania dużo energii i szkodzi środowisku.

  • Tesla zaczęła akceptować płatności BTC zaledwie około dwa miesiące temu.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Elon Musk oświadczył na Twitterze, że Tesla wstrzymuje akceptowanie Bitcoina jako formy płatności za swój produkt ze względu na wysokie zużycie energii.

SponsorowaneSponsorowane

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, poruszył rynkiem kryptowalut po ogłoszeniu, że Tesla przestanie akceptować Bitcoiny jako płatność za swoje pojazdy. Powodem było to, że wydobywanie BTC pochłaniało zbyt dużo energii i szkodziło środowisku. Rynek zareagował, zmieniając kolor na czerwony, a Bitcoin spadł o około 10%.

W szczególności tweet stwierdza, że Tesla martwi się rosnącym wykorzystaniem paliw kopalnych, zwłaszcza węgla. Chociaż notatka określa zalety kryptowalut, to jednak zastrzega, że nie powinno to odbywać się kosztem środowiska.

SponsorowaneSponsorowane

Tesla będzie nadal utrzymywać swoje zasoby Bitcoina i wznowić transakcje po przejściu wydobycia na energię odnawialną. Firma będzie również szukać kryptowalut, które zużywają mniej niż 1% energii / transakcji BTC.

Musk zmienia zdanie

Oświadczenie jest szybką zmianą zdania jednego z największych zwolenników na rynku. Musk kilkakrotnie oferował wsparcie dla kryptowalut jako aktywów i jest najbardziej znany ze swoich uwag na temat Dogecoin.

Niektórzy na rynku narzekali, że Musk ma ogromny wpływ na rynek, zarówno dobry sposób, jak i zły. Jego komentarze na temat Dogecoina znacznie podbiły cenę, podczas gdy ostatnie wiadomości dotyczące Bitcoina wpłynęły na całość rynku. Obawy wskazują na to, że Musk ma wystarczającą siłę oddziaływania, aby wpływać na rynek, co jest generalnie niebezpieczną sytuacją.

Jednak chociaż Bitcoin wymaga dużej ilości energii do wydobycia, coraz więcej podmiotów kieruje się w stronę odnawialnych źródeł energii. Ponadto dane dotyczące tego, jak bardzo BTC wpływa na środowisko, nie są całkowicie rozstrzygające.

Raporty na temat wykorzystania energii odnawialnej Bitcoina są różne, niektórzy twierdzą, że jest to nawet 70%, podczas gdy inni twierdzą, że jest to 39%. Najważniejsze jest jednak to, że branża zwraca uwagę na te obawy i pracuje nad ekologią.

BTC spada poniżej 50 000 USD

Oczywiście, rynek odniósł ogromne sukcesy w wyniku zmiany zdania jednego z najbardziej znaczących podmiotów uczestniczących w rynku w ostatnim czasie. W sumie kryptowaluty straciły około 365 miliardów USD po tym oświadczeniu, choć od tego czasu już nieco się odbiły.

Źródło: CoinMarketCap

Tesla zaczęła akceptować płatności w Bitcoinach dopiero około dwa miesiące temu, a decyzja o zawieszeniu tej formy płatności jest szybkim zwrotem, który wpływa rynek. Po raz pierwszy od miesięcy cena BTC spadła poniżej 50 000 USD, a obecnie wynosi około 51 000 USD.

Kilka innych postaci ze świata krypto wyraziło swoją opinię, a niektórzy wydają się krytykować Muska za pozorną ignorancję. Spór o zużycie energii przez Bitcoina już od jakiegoś czasu jest solą w oku dla całego rynku.

CSO Blockstream i dyrektor generalny Pixelmatic, Samson Mow, nazwał te komentarze „niewykształconymi”, posuwając się nawet do stwierdzenia, że nigdy nie kupiłby kolejnego produktu Tesli. Cameron Winklevoss był o wiele bardziej przyjazny w swojej odpowiedzi, mówiąc po prostu, że Bitcoin popycha przemysł energii odnawialnej do przodu i oczekuje, że Musk zrewiduje swoją stanowisko w tej sprawie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz