MoneyGram publikuje oświadczenie wyjaśniające relację z Ripple

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MoneyGram opublikował oświadczenie prasowe wyjaśniające współpracę z Ripple.

  • Firma podpisała w zeszłym roku umowę z Ripple na wykorzystanie niektórych jej platform.

  • SEC złożył zarzuty przeciwko Ripple o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

MoneyGram, główna firma zajmująca się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi, wydała oficjalne oświadczenie dotyczące niedawnego pozwu SEC przeciwko Ripple.

SponsorowaneSponsorowane

MoneyGram ma umowę handlową z Ripple z czerwca ubiegłego roku. Chociaż nie wspomina o zakończeniu partnerstwa, poczuł potrzebę wyjaśnienia. Tłumaczy na czym polega partnerstwo i w jaki sposób wykorzystuje produkty stworzone przez Ripple Labs.

W oficjalnym komunikacie prasowym MoneyGram stwierdza, że ​​nie korzysta z platformy ODL (płynność na żądanie) ani RippleNet do żadnych bezpośrednich przelewów środków swoich klientów.

SponsorowaneSponsorowane

Kontynuuje:

MoneyGram w dalszym ciągu wykorzystywał swoich innych tradycyjnych kontrahentów zajmujących się handlem walutami przez cały okres obowiązywania umowy z Ripple i nie jest zależny od platformy Ripple do realizacji swoich potrzeb w zakresie handlu walutami.

MoneyGram wyjaśnia również, że nie jest w żaden sposób zaangażowany w proces sądowy między Ripple a SEC. Serwis przekazów pieniężnych kończy spotkanie prasowe z potencjalnym ryzykiem i niepewnością, które mogą wpłynąć na jego działalność.

SEC zgłasza zarzuty przeciwko Ripple

W środę, po kilku dniach plotek, SEC oficjalnie oskarżyła Ripple Labs i dwóch jego kierowników. Obejmuje to współzałożyciela Christiana Larsena i CEO Brad Garlinghouse, który podobno sprzedał niezarejestrowane papiery wartościowe na kwotę 1,3 miliarda dolarów.

Chociaż SEC wcześniej oświadczyła, że ​​postrzega Bitcoin i Ethereum jako waluty, a nie papiery wartościowe, SEC nie postrzega Ripple w ten sam sposób. Kierownictwo Ripple uważa inaczej.

Spośród wielu czynników, które doprowadziły do ​​tej decyzji, głównym powodem było wygenerowanie przez Ripple Labs znacznej kwoty przychodów dzięki sprzedaży XRP. Ripple Labs kontroluje również większość monet XRP w obiegu, posiadając 55% udziałów.

MoneyGram nie jest powiązany z tokenem XRP

Ripple i XRP nie są bynajmniej pierwszymi projektami kryptowalutowymi, które SEC pozywała o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Jest to jednak zdecydowanie największy jak do tej pory pozew.

XRP pozostaje czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągając ponad 13 miliardów dolarów. Aktywa spadły o ponad 50% od czasu ogłoszenia pozwu.

Podwyższona kontrola regulacyjna dotycząca kryptowalut może nadal mieć znaczący wpływ na ekosystem i powiązane z nim firmy jako całość.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz