Mike Novogratz: Pozew Ripple nie miał wpływu na XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Odkąd w grudniu zeszłego roku amerykańska SEC wniosła pozew przeciwko Ripple, społeczność XRP obwinia ją za fatalne wyniki cenowe

  • Jednak według Mike'a Novogratza, weterana branży, pozew nie miał większego wpływu na cenę tokena.

  • Adwokat John Deaton, zagorzały zwolennik XRP, jest zupełnie innego zdania niż Novogratz.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Odkąd w grudniu zeszłego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wniosła pozew przeciwko Ripple, społeczność XRP obwinia ją za fatalne wyniki cenowe. Jednakże, według Mike’a Novogratza, weterana branży, pozew nie miał większego wpływu na cenę, a XRP pokazał, jak bardzo jest odporny.

Sponsorowane Sponsorowane

SEC złożyła pozew przeciwko Ripple w dniu 22 grudnia ubiegłego roku. Komisja oskarżyła firmę o przeprowadzenie niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych na kwotę 1,3 miliarda dolarów. Twierdziła też, że jej dyrektor generalny Brad Garlinghouse i prezes Chris Larsen byli winni naruszenia ustawy o papierach wartościowych.

Od tego czasu wielu członków społeczności XRP obwiniało regulatora za problemy. Adwokat John Deaton, zagorzały zwolennik XRP, złożył nawet pozew, w którym obwinia SEC za straty (i niezrealizowane zyski), które powstały w wyniku batalii sądowej.

Jednak Mike Novogratz, weteran rynku papierów wartościowych, który był kiedyś najwyższym kierownikiem w Goldman Sachs, ma odmienne zdanie. Niedawno stwierdził w tweecie, że:

Sponsorowane Sponsorowane

Wartość XRP w rzeczywistości prawie potroiła się od czasu działań SEC. Nie spadła. Jest to świadectwo tego, że gdy powstaną społeczności o wspólnym interesie, są one cholernie odporne.

Novogratz stwierdził dalej, że zjawisko to nie jest wyjątkowe dla XRP. Inne kryptowaluty, a nawet akcje pokazały, że gdy inwestorzy detaliczni staną za projektem, może on wytrzymać wszystko. Jako przykład podał Dogecoina, memecoin o niewielkim praktycznym zastosowaniu, oraz Gamestop, akcje, które zostały niemalże spisane na straty przez gigantów z Wall Street, zanim zostały wskrzeszone przez publiczny rajd pod przewodnictwem Reddita.

Dlaczego Novogratz się myli w sprawie Ripple

Novogratz ma rację co do odporności XRP. Kryptowaluta wytrzymała prawdopodobnie największą akcję amerykańskiego organu regulacyjnego przeciwko projektowi blockchain. Mimo to nadal jest mocno osadzona w pierwszej dziesiątce. Nadal jest też jedną z najbardziej uwielbianych monet. Niedawna ankieta przeprowadzona w Wielkiej Brytanii wykazała, że jest to moneta z największą liczbą zwolenników, plasująca się przed zajmującym drugie miejsce Cardano oraz odwiecznymi rywalami Bitcoinem i Ethereum.

Z dala od społeczności, przedsiębiorstwa również nadal mają wiarę w monetę. Ripple wciąż nawiązuje partnerstwa z firmami na całym świecie, by wykorzystać token w ich operacjach. Jednak nawet z tymi wszystkimi pozytywnymi ruchami, Novogratz nadal się myli.

SEC wpłynęła na XRP. I jak wskazał adwokat Deaton, zaczęło się to natychmiast po złożeniu pozwu. Prawnik zauważył:

Gdy sprawa została złożona token spadł o prawie 60%. To zniszczyło niektórych ludzi, ponieważ sprzedali oni w panice lub zostali zmuszeni do sprzedaży. To jest ok, jeśli sam rynek był przyczyną. Ale nie jest ok, gdy jest to spowodowane przez arbitralne przekroczenie granic SEC. Zgadzam się, że jego powrót do zdrowia pokazuje, że nie jest on związany tylko z Ripple.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz