Microstrategy znowu kupuje dip. Tym razem 5050 BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Firma MicroStrategy kupiła kolejne 5050 BTC warte 243 miliony dolarów.

  • Najnowsze zakupy zostały dokonane po średniej cenie 48 099 USD za monetę.

  • Oznacza to też, że MicroStrategy posiada w swoim portfelu już 114 042 Bitcoinów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina znajduje się aktualnie poniżej 45 000 dolarów. Czy jest to dobra wiadomość czy zła, to zależy od punktu widzenia. Z całą pewnością może to być kolejna okazja do zrobienia zakupów. Przynajmniej dla zagorzałych zwolenników Bitcoina takich Michael Saylor z MicroStrategy. Jak ogłosił CEO firmy zajmującej się analityką biznesową, jego spółka kupiła kolejne 5050 BTC warte 243 miliony dolarów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Najnowsze zakupy zostały dokonane po średniej cenie 48 099 USD za BTC. Oznacza to też, że MicroStrategy posiada w swoim portfelu już 114 042 Bitcoinów. Firma na swoje monety wydała łącznie 3,16 miliarda dolarów, a średnia cena zakupu wyniosła 27 743 dolarów.

W ciągu ostatniego roku MicroStrategy regularnie dokonuje agresywnych zakupów pierwotnej kryptowalut. Jej założyciel Michael Saylor widzi ogromny potencjał w Bitcoinie i ma zamiar hodlować go przez następną dekadę.

Jednak to nie tylko Microstrategy wybrało się na zakupy. Generalnie, wieloryby BTC podczas ostatniej korekty wpadły w szał zakupowy. W ciągu ostatniego tygodnia, grube ryby zgromadziły ponad 50 000 BTC o wartości 2,2 mld USD. To wyraźnie pokazuje, że najwięksi gracze nadal mają byczy sentyment.

Podczas gdy MicroStrategy ogłosiło swój niedawny zakup BTC, firma i jej założyciel Michael Saylor stanęli ostatnio w obliczu poważnych oskarżeń. Anonimowy analityk kryptowalutowy Mr. Whale oskarżył Saylora o schemat “pump and dump”.

Michael Saylor stoi w obliczu poważnych oskarżeń

Powołując się na pewne wiarygodne dane z przeszłości, Mr Whale stwierdził, że Michael Saylor był jednym z największych przegranych podczas bańki technologicznej aka bańki dot-com z końca lat 90-tych. Anonimowy analityk kryptowalutowy / krytyk twierdzi, że Michael Saylor stracił wtedy aż 13,2 miliarda dolarów. Miała to być największa i najszybsza strata finansowa w tamtym czasie. W tym czasie nawet amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie w sprawie transakcji Saylora i oskarżyła go o oszustwo.

Mr. Whale nazwał Saylora “ostatecznym sprzedawcą oleju z węża”, dodając:

Podczas gdy wielu maksymalistów Bitcoina widzi Saylora jako wizjonera i postrzega drobne zakupy Bitcoina przez MicroStrategy jako przykład ‘masowego popytu instytucjonalnego’, bardziej tajemnicza agenda staje się bardzo jasna, gdy nurkuje w skorumpowaną, oszukańczą, narkotykową i fałszywą przeszłość Michaela Saylora.

Dodał również, że niepowodzenia Saylora wynikają z lat “niedbałych praktyk księgowych i ogólnego okropnego przywództwa”. Co więcej, analityk wskazuje dowody na przeszłą krytykę Saylora wobec Bitcoina.

Źródło: Twitter Mr. Whale

Mr Whale wskazał również na strategię “exit” MicroStrategy. Nie wiadomo jednak czy wszystko to jest 100-procentową prawdą. Pomimo oskarżeń, Saylor wciąż otrzymuje duże wsparcie od zwolenników branży kryptowalutowej. Przykładowo, Anthony Pompliano pogratulował Saylorowi mówiąc: “Gratulacje. Twoi akcjonariusze mają szczęście, że prowadzisz ich w przyszłość :)”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz