MicroStrategy szuka rąk do pracy

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MicroStrategy zamierza utworzyć zespół blockchainowych analityków.

  • Firma rozpoczęła nabór na stanowiska Blockchain Data Analyst i Blockchain Data Engineer.

  • Firma planuje stworzenie zaawansowanej platformy analitycznej.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

MicroStrategy zamierza utworzyć zespół blockchainowych analityków. Byłby to pierwszy bitcoinowy produkt stworzony przez firmę najbardziej znaną z tego, że jej prezes Michael Saylor postawił na BTC jako aktywo rezerwowe.

Microstrategy ogłosiła w piątek na portalu LinkedIn nabór na stanowiska Blockchain Data Analyst i Blockchain Data Engineer. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że kandydaci dołączą do zespołu “budującego platformę analityczną z zaawansowanymi wskaźnikami i danymi dotyczącymi Bitcoina”.

MicroStrategy zasugerowało zainteresowanie budową tego typu produktu już w listopadzie ubiegłego roku. Firma nie ujawniła wtedy publicznie na jakie stanowiska będzie rekrutować, ani nie zdradziła żadnych szczegółów programu.

CEO Micostrategy – Michael Saylor wypowiadał się jednak na temat braków w danych dot. bitcoina. W październiku zeszłego roku stwierdził, że “śmieciowe” dane rynkowe powstrzymywały bitcoina przed wzrostami.

Pozycje, na które MicroStrategy szuka pracowników dają ogólny obraz tego co planuje firma. Spółka Saylora poszukuje analityków z doświadczeniem w zakresie publicznych, prywatnych i autoryzowanych blockchainów (sieć Bitcoina jest publiczna i nie wymaga autoryzacji).

Nowy inżynier w MicroStrategy będzie odpowiedzialny za rozwój oprogramowania zdolnego do przekształcania ogromnych ilości danych w “wizualizacje”. Te następnie będzie można udostępniać “szerszej publiczności”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!