Microstrategy organizuje krypto konferencję edukacyjną

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MicroStrategy będzie gospodarzem edukacyjnej konferencji online.

  • Jej celem jest edukowanie dużych organizacji na temat potencjalnych korzyści płynących z inwestowania w Bitcoina.

  • Inicjatywę wsparli też inni krypto giganci m.in. Gemini, Binance, Coinbase, Fidelity czy Grayscale.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Notowana na NASDAQ firma MicroStrategy będzie gospodarzem konferencji online, której celem jest edukowanie dużych organizacji na temat potencjalnych korzyści płynących z inwestowania w Bitcoina. Inicjatywa, zwana “Bitcoin for Corporations”, uzyskała również wsparcie innych gigantów z branży, takich jak Gemini, Binance, Coinbase, Fidelity, Grayscale i innych.

Bitcoin dla korporacji

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, ogłosił tę inicjatywę na swoim koncie na Twitterze i reklamował ją jako “darmowy, internetowy, przyspieszony kurs strategii i taktyki inwestycji w Bitcoina w celu rozwoju firmy i tworzenia wartości dla akcjonariuszy”.

Pierwsza część odbędzie się w dniu 3 lutego 2021 roku. Podczas konferencji zostanie omówione to, w jaki sposób BTC może służyć jako rezerwa skarbowa oraz jakie czynniki makroekonomiczne stoją za jej adopcją przez korporacje i instytucje. Prezentującymi tę część będą założyciel i CEO Microstrategy – Michael Saylor oraz CEO firmy Stoneridge – Ross Stevens.

Następnie na internetowej scenie pojawi się dyrektor finansowy MicroStrategy – Phong Le. Le przedstawi różne sposoby, dzięki którym korporacje mogą zintegrować Bitcoina ze swoimi strategiami rezerw. Podczas konferencji zostaną też poruszone kwestie prawne i regulacyjne oraz rachunkowość, podatki i audyt.

MicroStrategy, która w zeszłym roku przeprodziła alokację swoich rezerw do BTC, ujawni również dokumentację i informacje, które wykorzystała do wdrożenia tej strategii.

Przedsiębiorstwa, które będą wspierać tę inicjatywę, przedstawią swoje prezentacje drugiego dnia – 4 lutego. Wśród firm, które pojawią się na evencie znaleźli się tacy giganci jak Fidelity Digital Asset Services, Galaxy Digital, Coinbase, Binance, Kraken, Grayscale, Gemini i Genesis.

Micostrategy jest w Bitcoinie po same uszy

Od czasu, gdy Microstrategy ogłosiła swój pierwszy zakup BTC w sierpniu 2020 r., firma nabrała niesamowitego rozpędu. W ciągu kilku miesięcy nie tylko przeznaczyła ponad 1 miliard dolarów na kryptowaluty, ale także stała się pełnoprawnym węzłem w sieci Bitcoina.

Z drugiej strony Michael Saylor stał się jednym z najbardziej wpływowych zwolenników BTC. CEO przeszedł długą drogę. Jeszcze w 2013 roku miał wątpliwości, czy Bitcoin będzie nadal istnieć, a dziś promuje kryptowaluty wśród innych wybitnych przedsiębiorców, w tym Elona Muska.

Co więcej, Saylor ujawnił, że posiada 17 732 BTC w swoim prywatnym portfelu. Łącznie wraz z prowadzoną przez siebie firmą jest właścicielem 88 202 monet. Taka liczba stanowi 0,42% wszystkich BTC, które do tej pory udało się wykopać.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now