MicroStrategy kupuje kolejne BTC za 15 milionów dolarów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MicroStrategy kupuje 328 BTC za 15 milionów dolarów.

  • Całkowita ilość BTC w firmie wynosi obecnie 90 859 BTC.

  • Dyrektor generalny Michael Saylor potwierdza wiarę w BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

MicroStrategy kupuje kolejne BTC za 15 milionów dolarów. Firma jest nadal optymistyczna,, podczas gdy BTC nie udaje się złamać poziomu 50 000 dolarów.

Firma Business Intelligence i MicroStrategy, kupiły w poniedziałek BTC za 15 milionów dolarów.

Założyciel i dyrektor generalny Michael Saylor ogłosił na Twitterze, że firma rozszerzyła swoje zasoby BTC o kolejne 328 monet.

Ten zakup dodatkowo potwierdza długą pozycję Saylora na rynku BTC, która została ugruntowana zarówno dzięki jego osobistym zainteresowaniom, jak i entuzjastycznym inwestycjom firmy.

Po zakupie Saylor umieścił udziały MicroStrategy w BTC na łącznie 90 859 BTC, które zostały nabyte za 2,186 miliarda USD. Średnia cena zakupu za każdy z nich to 24 063 USD.

Jest to jeden z niższych zakupów dokonywanych przez firmę, a poprzednie zakupy sięgały nawet 1,026 miliarda dolarów jednorazowo.

Spotkanie MicroStrategy z Bitcoinem

MicroStrategy jest dość świeżą firmą, po raz pierwszy zaczęła kupować Bitcoiny w sierpniu 2020 roku. Od tego czasu wykorzystywała każdą okazję, by je kupić za duże pieniądze.

Jego pierwszy zakup dotyczył BTC o wartości 250 milionów dolarów. Od tego czasu dokonał wielu zakupów, w tym 400 milionów dolarów prywatnego finansowania inwestycji w Bitcoiny.

Niedawno firma dołączyła do takich firm jak Tesla i Square kupujących podczas ostatniego spadku Bitcoina.

MicroStrategy jest spółką notowaną na giełdzie, a jej inwestycja w Bitcoina miała znaczący wpływ na jej akcje. Ogłoszenie pierwszej inwestycji spowodowało gwałtowny wzrost akcji. Od tego czasu cena akcji $MSTR ulegała spadkom, często skorelowanym z ceną Bitcoina.

Według Reutersa ogłoszenie tego ostatniego zakupu spowodowało, że akcje firmy wzrosły o 7% jeszcze przed wdrożeniem planu w życie.

Michael Saylor jest bykiem BTC

Entuzjazm Saylora dla Bitcoina jest widoczny na jego kontach w mediach społecznościowych.

Na Twitterze regularnie publikuje tweety dotyczące jego wiary i entuzjazmu dla Bitcoina.

„Każdy #bitcoin to blok światła zaszyfrowany w kluczu życia”

– napisał w tweecie 28 lutego.

Jego filozofia dotycząca BTC koncentruje się na korzyściach, jakie przynosi nie tylko osobom fizycznym, ale także korporacjom.

„#Bitcoin zapewnia korporacjom ochronę przed dewaluacją waluty, a także możliwość uczestniczenia w gwałtownym wzroście cyfrowej sieci monetarnej”

-napisał w innym tweecie 25 lutego, który rozwinął w wywiadzie dla Bloomberga, który został przeprowadzony na ten temat .

Już w tym roku wydał poradnik korporacyjny Bitcoina i był gospodarzem szczytu na ten temat.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now