Microstrategy gotowy do zakupu Bitcoinów za 650 milionów dolarów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Niedawno ogłoszona sprzedaż obligacji MicroStrategy już się zakończyła.

  • Firma zebrała 650 milionów dolarów, aby kupić więcej Bitcoinów.

  • Przekonanie MicroStrategy zmienia nastawienie inwestorów do aktywów cyfrowych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

MicroStrategy zakończyła już sprzedaż obligacji zamiennych w wysokości 650 mln USD. Firma wykorzysta wpływy ze sprzedaży na zakup większej ilości Bitcoinów.

MicroStrategy jest już jednym z największych korporacyjnych posiadaczy cyfrowej waluty. Jednak posiadane przez niego ponad 40 000 BTC to zdecydowanie za mało dla dyrektora generalnego Michaela Saylora.

Sprzedaż obligacji MicroStrategy przyniesie 150 milionów dolarów więcej niż oczekiwano

MicroStrategy i jej CEO Michael Saylor szybko stali się jednym z największych tematów dyskusji w branży kryptowalut. Firma zwróciła na siebie uwagę, gdy w sierpniu tego roku ogłosiła, że ​​wykorzystała część swojej rezerwy skarbowej na zakup Bitcoinów.

MicroStrategy następnie kupiła więcej, zwiększając swój całkowity stan posiadania do ponad 40 000 BTC. Saylor ogłosił również, że w październiku dokupił ponad 17 000 Bitcoinów.

Jednak około 730 milionów dolarów ekspozycji na Bitcoinie najwyraźniej nie wystarczyło firmie. Jak donosi BeInCrypto, firma ujawniła 8 grudnia plany zebrania 400 milionów dolarów na zakup większej liczby BTC.

W piątek MicroStrategy ogłosiło zakończenie sprzedaży swoich obligacji zamiennych. Według oświadczenia opublikowanego przez firmę, wygenerował on dodatkowe 150 mln dolarów, co daje łączną kwotę 650 mln dol.

Zamienne obligacje z oprocentowaniem 0,75% zostały sprzedane nabywcom instytucjonalnym. Tożsamość wspomnianych kupujących pozostaje nieznana.

Termin wykupu obligacji przypada na 15 grudnia 2025r. MicroStrategy zachowa opcję wykupu ich za gotówkę, akcji MicroStrategy lub kombinację tych dwóch.

Czy MicroStrategy jest zbyt skoncentrowane na Bitcoinie?

Kiedy Saylor po raz pierwszy ogłosił odważny krok firmy MicroStrategy w stronę Bitcoina, cena jego akcji poszybowała w górę. To skłoniło niektórych do skomentowania, że ​​inwestycje w MicroStrategy przyciągają inwestorów, którzy nie są w stanie kupić BTC w cenie rynkowej.

Jednak ostatnia sprzedaż obligacji spowodowała zmianę poglądów niektórych obserwatorów. 8 grudnia analitycy Citibank obniżyli ocenę akcji firmy z „neutralnej” na „sprzedaj”.

Bank twierdził, że Saylor wydaje się teraz zbyt skoncentrowany na branży kryptowalut. Istnieją obawy, że może to zaszkodzić jej działalności. Jednak zakład Saylora jak dotąd się opłaca. Zdecydowana większość zarówno majątku jego firmy, jak i majątku osobistego została zakupiona po znacznie niższych cenach.

Pomoc na dużą skalę w zmianie nastrojów na temat BTC

MicroStrategy to tylko jeden z wielu podmiotów, które w tym roku zaczynają poważnie traktować Bitcoina. Legendarni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones, główne instytucje finansowe, takie jak JP Morgan i inne spółki notowane na giełdzie, wyraziły optymizm co do przyszłości Bitcoina lub inwestowali w niego w ostatnich miesiącach.

Ostatnią firmą, która zajęła znaczącą pozycję w cyfrowej walucie, był Massachusetts Mutual. 170-letnia firma ubezpieczeniowa na życie podobno kupiła BTC za 100 milionów dolarów. Zainwestowała również 5 milionów dolarów w firmę NYDIG, specjalizującą się w usługach finansowych.

Niedawne instytucjonalne zainteresowanie Bitcoinem skłoniło wielu analityków do przewidzenia nadchodzącego szoku podażowego dla zasobu cyfrowego. Ponieważ Grayscale, PayPal i Square już kupują więcej BTC niż górnicy mogą wydobyć, wydaje się, że ciągła presja po stronie popytu doprowadzi cenę do nowych szczytów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now