Po zakupie Bitcoina o wartości 250 milionów dolarów miesiąc temu, firma MicroStrategy zrobiła kolejne zakupy warte 175 milionów. Aktualnie, notowana na NASDAQ spółka posiada 0,18% maksymalnej podaży BTC.

Spółka MicroStrategy dokupiła kolejne BTC

Notowana na giełdzie NASDAQ firma MicroStrategy tworząca inteligentne rozwiązania biznesowe i oprogramowanie mobilne, zwiększyła swój kryptowalutowy portfel o kolejne 175 mln dolarów w BTC. To już drugi raz w ciągu zaledwie miesiąca, kiedy firma inwestuje w cyfrowe aktywa. W połowie sierpnia informowaliśmy, że Microstrategy kupiło 21 454 BTC o wartości ponad 250 mln dolarów. Firma uważa, że posiadanie kryptowalut ma lepsze długoterminowe perspektywy, niż posiadanie gotówki.

Zakup kryptowalut to część dwukierunkowej strategii alokacji kapitału, w ramach której, w zeszłym miesiącu firma kupiła również akcje o wartości 250 milionów dolarów. Prezes i założyciel firmy, Michael Saylor, powiedział wtedy, że unikalne cechy Bitcoina sprawiają, że jest on zabezpieczony przed inflacją i przyczyniły się do ogromnych wzrostów w ciągu ostatniej dekady:

Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej powszechnie akceptowana kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym sposobem na utrzymanie wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym potencjale długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki. Od momentu powstania ponad dziesięć lat temu, Bitcoin stał się  znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego oraz posiada unikalne cechy, które są przydatne zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji.

MicroStrategy poinformowała Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o kolejnych zakupach w dniu 11 września. Dzisiaj Saylor potwierdził, że jego firma nabyła jeszcze 16 796 BTC (o wartości 175 milionów dolarów w momencie pisania tego artykułu). W związku z tym, w portfelu MicroStrategy znajduje się już 38 250 Bitcoinów, co stanowi prawie 0.2% maksymalnej podaży BTC.

Bitcoin jako waluta rezerwowa?

W zgłoszeniu do SEC, zarząd spółki podtrzymał swoje stanowisko, że Bitcoin służy jako “podstawowy, bieżący kapitał rezerwowy firmy, w zależności od warunków rynkowych i przewidywanych potrzeb działalności w zakresie aktywów pieniężnych, w tym przyszłej potencjalnej działalności w zakresie odkupu akcji”.

Co ciekawe, po ogłoszeniu Saylora, akcje MicroStrategy (MSTR) kolejny raz poszybowały do góry. W ciągu pierwszych kilku godzin po otwarciu Wall Street, cena akcji wynosiła 147 dolarów, co oznacza wzrost o 3.5%. Przypomnijmy, że po pierwszych zakupach BTC, wartość spółki wzrosła o 10% w zaledwie kilka dni.