Miami oficjalnie rozważa inwestycję w BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Miami oficjalnie rozważa inwestycję rządowych środków w BTC.

  • Burmistrz miasta chce, aby Miami stało się liderem technologii finansowych.

  • Floryda posiada surowe zasady dot. inwestycji samorządów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rada Miejska Miami przyjęła dziś rozporządzenie, zgodnie z którym rozważy możliwość zainwestowania rządowych funduszy w Bitcoina. Pomysł ten został zainicjowany przez burmistrza Miami – Francisa Suareza, który chce, aby miasto stało się liderem rozwoju technologii finansowych.

Uchwała ma dwa inne ważne cele. Jednym z nich jest umożliwienie pracownikom samorządowym otrzymywania części lub całości wynagrodzenia w kryptowalucie. Drugim jest umożliwienie obywatelom płacenia podatków od nieruchomości lub opłat miejskich za pomocą cyfrowych aktywów. Według Bloomberga, Suarez powiedział Komisji:

Myślę, że jesteśmy na krawędzi poważnej zmiany w tej sprawie. To przemysł, który jest głośny, krzykliwy i rozwija się, a to wyśle właściwy sygnał.

O Suarezie było w ostatnich tygodniach głośno. Burmistrz po raz pierwszy wyraził chęć inwestycji rządowych środków w BTC, w dniu 29 grudnia 2020 roku.

Niedawno opublikował też tweet, w którym napisał, że do realizacji jego celów przyczyniła się ostatnia inwestycja Tesli.

Przed Miami stoi jednak jedna duża potencjalna przeszkoda, jeśli chodzi o inwestowanie w nowe aktywa. Floryda ma surowe zasady dotyczące tego, w co samorządy lokalne mogą inwestować. To właśnie może okazać się problemem. Chociaż cena Bitcoina może gwałtownie zyskiwać na wartości, jego osławiona zmienność może również powodować nagłe spadki – potencjalnie powodując ogromne straty.

Pierwotna treść propozycji obejmowała podjęcie bezpośrednich działań, takich jak pozwolenie pracownikom na zapłatę w Bitcoinie. Teraz wygląda na to, że komisja póki co będzie tylko analizować takie pomysły, a nie koniecznie je realizować.

W ostatnim czasie Suarez stara się pozycjonować Miami jako centrum innowacji technologicznych. W tym celu stworzył nawet specjalny zespół. Burmistrz zatrudnił pierwszego w historii miasta dyrektora ds. technologii, Saifa Ishoofa. Jego celem jest zachęcenie większej liczby firm technologicznych do przeniesiania biesów na terytorium Miami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!