Popularny portfel kryptograficzny oparty na Ethereum MetaMask stawia pierwsze kroki w rozwijającym się świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi) dzięki nowej funkcji, która umożliwi zamianę tokenów bezpośrednio w portfelu.

Mając na celu najpopularniejszą na świecie zdecentralizowaną giełdę Uniswap, MetaMask ogłosił, że umożliwi zamianę tokenów bezpośrednio w portfelu opartym na przeglądarce.

Funkcja zamiany tokenów zostanie wydana początkowo w rozszerzeniu przeglądarki Firefox, a później doda rozszerzenia dla innych przeglądarek i funkcje do użytku w wersji mobilnej.

Firma programistyczna Ethereum ConsenSys, która jest właścicielem MetaMask, aktywnie ulepsza portfel. Sukces został ostatnio zauważony poprzez osiągnięcie miliona miesięcznych użytkowników.

Najpierw zamienia się MetaMask, a następnie natywny token?

Według newslettera The Defiant Camili Russo, portfel będzie pozyskiwał płynność na zdecentralizowanych giełdach i agregatorach w celu zapewnienia najlepszego kursu wymiany i mniejszych spreadów między tokenami.

Szef produktu MetaMask, Jacob Cantele, napisał w newsletterze The Defiant, że DEX nie postrzegają ich jako konkurentów;

Właśnie minęliśmy milion aktywnych użytkowników miesięcznie. Najważniejszą rzeczą, jaką robią nasi użytkownicy, jest wysyłanie kryptowalut do innych osób lub między ich kontami, więc jest to znacząca baza konsumentów, którą można przekształcić w użytkowników DEX i możemy rozwijać Ekosystem DEX razem.

Oferta ma również na celu zmniejszenie kosztów gazu dla użytkowników i ma nadzieję na osiągnięcie tego poprzez umożliwienie jednorazowych zatwierdzeń tokenów i wyeliminowanie konieczności używania gazu do sprawdzania wielu platform pod kątem kursów walut. Źródłami płynności dla MetaMask będą Uniswap, Airswap, Kyber, 0x, 1inch, dex.ag, Paraswap, Totle i prywatni animatorzy rynku.

Wtyczki i opłaty L2

Cantele dodał, że rozwiązania warstwy 2 można również włączyć za pomocą wtyczki Snap MetaMask. Jest kilka istniejących już rozwiązań L2, takich jak bramka płatności Matter Labs zkSync oraz wymiana i protokół płatności Ethereum zkRollup Loopring.

W przeciwieństwie do Uniswap, który ma stały system opłat w wysokości 0,3%, MetaMask użyje dynamicznej konfiguracji opłat, która zależy od rozmiaru wymiany. Będzie to wahać się od 0,3% do 0,875%, przy czym część będzie dzielona z pierwotnym źródłem płynności.

Jednym ze sposobów na zwiększenie własnej płynności byłoby podążanie utartą ścieżką uruchamiania własnych natywnych tokenów i puli płynności, co daje farmerom dodatkową szansę. Nie wspomniano jeszcze o tokenach MetaMask ani o zachętach do farmingu.