MetaMask osiąga 21 milionów miesięcznych użytkowników

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MetaMask otrzymuje większe wsparcie od ConsenSys.

  • Firma pozyskała 200 milionów USD od HSBC i innych.

  • Posiada największą społeczność deweloperów w kryptowalutach.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Popularny portfel Ethereum MetaMask osiągnął kolejny kamień milowy pod względem aktywnych miesięcznych użytkowników, podczas gdy firma stojąca za nim pozyskała miliony w finansowaniu.

Sponsorowane Sponsorowane

W ogłoszeniu z 17 listopada, ConsenSys ujawniła pewne liczby kamieni milowych dla najpopularniejszego na świecie portfela Ethereum. Jest to firma, która rozwija MetaMask.

MetaMask ma teraz około 21 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników. Co stanowi wzrost o 38 razy w stosunku do danych z 2020 roku. Dodano, że portfel kryptowalutowy współdziała z ekosystemem około 3 700 unikalnych aplikacji Web3.

Funkcja wymiany MetaMask umożliwiła wymianę tokenów peer-to-peer o łącznej wartości ponad 10 miliardom USD. Lecz została skrytykowana za wysokie opłaty. Portfel wykorzystuje dynamiczną opłatę za usługę, która waha się między 0,3% a 0,875% za transakcję. Dodaje do tego opłaty za gaz, które mogą sprawić, że transakcje na warstwie 1 Ethereum są drogie.

Sponsorowane Sponsorowane

Aby zaoszczędzić na bólu związanym z opłatami, MetaMask obsługuje również szereg sieci warstwy 2. Są to takie sieci jak Polygon, Optimism, Arbitrum, zkSync, BSC, Celo, Avalanche i NEAR.

Portfel posiada również wersję MetaMask Institutional, która integruje rozwiązania powiernicze i zgodności, umożliwiając organizacjom i instytucjom zaangażowanie się w DeFi.

ConsenSys pozyskuje 200 milionów USD

W tym samym komunikacie, ConsenSys poinformował o zamknięciu rundy finansowania w wysokości 200 milionów dolarów. Tym samym podniósł swoją wycenę do 3,2 miliarda dolarów. Runda ta jest następstwem 65 milionów dolarów, które firma pozyskała w kwietniu od sponsorów takich jak JPMorgan, Mastercard i UBS.

Nowymi inwestorami w tej rundzie byli Marshall Wace, Third Point, ParaFi Capital i Think Investments. Udział wzięli również HSBC, Coinbase Ventures, Dragonfly Capital, Electric Capital, Spartan Group, DeFiance Capital i Animoca Brands.

Założyciel i dyrektor generalny nowojorskiej firmy ConsenSys oraz współtwórca Ethereum, Joseph Lubin, powiedział, że zmiana paradygmatu na świat działający w oparciu o zdecentralizowane protokoły jest w pełnym biegu, po czym dodał:

W miarę jak nasza technologia przechodzi do głównego nurtu, już widzimy transformację tego, jak żyją i pracują coraz większe kohorty budowniczych, użytkowników, artystów i przedsiębiorstw.

Ogromna baza deweloperów

Narzędzia deweloperskie i infrastruktura firmy są zasilane przez Infurę. Jest ona używana przez 350 000 deweloperów, w tym MetaMask i wiodące platformy DeFi i NFT.

ConsenSys integruje również swoje inne produkty z Infurą, takie jak Truffle. Ten ma 4,7 miliona programistów pracujących nad pisaniem, testowaniem i zabezpieczaniem inteligentnych kontraktów.

Firma posiada własne rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw o nazwie Quorum, które jest już używane przez dziesięć różnych projektów cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), stwierdzono.

W sierpniu, Lubin skomentował, że Ethereum będzie o wiele większy niż Bitcoin, gdy w przyszłości zwiększy się popyt na zdecentralizowaną sieć Web3.0.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz