MetaMask osiąga kamień milowy w postaci 10 milionów użytkowników miesięcznie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • MetaMask urósł o 1800% w ciągu ostatniego roku.

  • Azja dominuje wśród użytkowników z 40% z 15 najlepszych krajów.

  • Z okazji uroczystości zaplanowano 24-godzinną imprezę w Decentraland.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Popularny, oparty na przeglądarce portfel kryptowalutowy MetaMask osiągnął kamień milowy przekraczając 10 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników.

Sponsorowane

Sponsorowane

31 sierpnia firma stojąca za popularnym portfelem, ConsenSys, poinformowała, że MetaMask urósł o ponad 1800% w ciągu roku. Osiągnęła kolejny kamień milowy, wzrastając z 545 080 miesięcznych aktywnych użytkowników w lipcu 2020 do 10 354 279 w sierpniu 2021.

Ogromny wzrost sprawił, że portfel i aplikacja do wymiany tokenów stały się:

Sponsorowane

Sponsorowane

Wiodącym portfelem wśród użytkowników na całym świecie.

– Dodała firma.

Czynniki wzrostu

Firma zajmująca się rozwiązaniami w zakresie oprogramowania Ethereum stwierdziła, że wzrost i przyjęcie MetaMask ściśle podążają za ekosystemem Ethereum.

Odnosząc się do zabezpieczenia Ethereum i DeFi, dodała, że MetaMask jest głównym sposobem globalnej bazy użytkowników na interakcję z aplikacjami DeFi. Obejmują one ekosystem około 17 000 unikalnych domen Web3 i platform NFT.

Dan Finlay, MetaMask Co-Founder, powiedział:

MetaMask zdefiniował nowy rodzaj portfela kryptowalutowego. Użytkownicy nie tylko wchodzą w interakcję z walutami, ale ze zdecentralizowanymi aplikacjami, a my stale sprawiamy, że te nowe rodzaje aplikacji są bardziej bezpieczne i dostępne dla szerszej publiczności.

Dodał, że “pozwalamy użytkownikom odkrywać nowe sposoby ustanawiania zaufania w Internecie”, ale nie przyznał, że MetaMask jest jednym z głównych celów dla oszustów i hakerów ze względu na tę popularność.

Popularny portfel kryptowalutowy był krytykowany w przeszłości za wysokie opłaty i wątpliwe procesy tworzenia czarnych list.

Najlepszym krajem pod względem geograficznym dla użytkowników portfela są Filipiny, a następnie Stany Zjednoczone, Wietnam, Wielka Brytania i Chiny na piątym miejscu. Pozostałe kraje w pierwszej piętnastce to Indie, Rosja, Brazylia, Indonezja, Tajlandia, Turcja, Niemcy, Francja, Kanada i Hiszpania. Kraje azjatyckie stanowią 40% z pierwszej piętnastki narodów, które korzystają z portfela.

MetaMask: bądź swoim własnym bankiem

W przeciwieństwie do scentralizowanych lub powierniczych portfeli, MetaMask “pozwala użytkownikom być ich własnym bankiem i przejąć kontrolę nad własnymi finansami w prywatny i bezpieczny sposób”, wyjaśnia post na blogu.

24-godzinna impreza MetaMask w metaverse Decentraland odbędzie się 2 września o 20:00 UTC, aby uczcić ten kamień milowy.

Finlay stwierdził, że będą ciągłe ulepszenia produktu, ale nie podzielił się żadnymi konkretnymi szczegółami:

MetaMask zawdzięcza swój rozwój naszej społeczności. Nieustannie wymyślają oni nowe sposoby budowania i organizowania, i zawsze popychają nas do ulepszania na niezliczone sposoby. Tak długo, jak będziemy w stanie nadal pomagać w uwalnianiu ich kreatywności, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo użytkowników, myślę, że czeka nas ekscytująca przyszłość.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz