Mempool wyczyszczony. Spadają opłaty transakcyjne BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rozmiar mempoola BTC jest teraz najmniejszy od połowy października.

  • Sieć wyczyściła się ze względu na hash rate, który w tym tygodniu odnotował gwałtowny wzrost.

  • Mniej zapchany mempool to dobra wiadomość dla regularnych użytkowników BTC.

  • Hash rate jest aktualnie dość zmienny i w ciągu ostatniego dnia spadł o 37 EH/s.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rozmiar mempoola BTC jest teraz najmniejszy od połowy października. Sieć wyczyściła się ze względu na hash rate, który w tym tygodniu odnotował gwałtowny wzrost. Co to znaczy, że mempool został wyczyszczony? Oznacza to, że przetworzone zostały niepotwierdzone transakcje, które np. miały ustawiony zbyt niski priorytet.

W mempoolu znajduje się teraz “zaledwie kilka” niepotwierdzonych transakcji. Ta zmniejszona aktywność skutkuje niższymi opłatami transakcyjnymi, a użytkownicy mogą dokonywać przelewów, które zazwyczaj są zbyt małe, aby się to opłacało.

Gwałtowny wzrost hash rate’u może być spowodowany ponownym podłączeniem do sieci chińskich górników, którzy przenieśli się z Sichuanu pod koniec pory deszczowej. Hash rate bitcoina wzrósł o około 42% w ciągu 48 godzin.

Dlaczego lepiej jak mempool nie jest zapchany?

Mniej zapchany mempool to dobra wiadomość dla regularnych użytkowników BTC. Oznacza on mniejszą konkurencję pomiędzy świeżymi transakcjami. To z kolei powoduje niższe opłaty. Górnicy mogą zawierać wszystkie transakcje znajdujące się w mempoolu, niezależnie od ustawionego priorytetu.

W dniu 30 października, średnia opłata za transakcję BTC osiągnęła szczyt na poziomie 13,16 dolarów. W tamtym momencie w mempoolu znajdowało się ponad 140 000 transakcji. Weekendowe zwiększenie hash rate’u umożliwiło wydobycie bloków szybciej niż wzorcowe 10 minut, co wynikało z stosunkowo niskiej trudności.

Koniec końców, w dniu 9 listopada górnikom udało się zredukować liczbę niepotwierdzonych transakcji do zera. Aktualnie w mempoolu BTC znajduje się prawie 6000 transakcji ze średnią opłatą 3 sat/byte lub $0,11.

Wiele osób przewidywało, że trudność wydobycia dostosuje się do zwiększonego hash rate’u sieci. Oznaczałoby to, że niskie opłaty transkacyjne mogłyby być krótkotrwałe. Niemniej jednak hash rate jest aktualnie dość zmienny i w ciągu ostatniego dnia spadł o 37 EH/s.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now