Zobacz więcej

Meksyk nie pójdzie w ślady Salwadoru

2 mins
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Po akceptacji BTC przez Salwador, cała rzesza rządów w regionie Ameryki Łacińskiej entuzjastycznie zareagowała na ten pomysł.
  • Teraz jednak okazuje się, że z listy tej można skreślić Meksyk.
  • Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador wykluczył możliwość przyjęcia kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego
  • promo

Decyzja Salwadoru o przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego wywołała falę politycznej ekscytacji w całej Ameryce Łacińskiej. Cała rzesza rządów w regionie entuzjastycznie zareagowała na ten pomysł. Teraz jednak okazuje się, że z listy tej można skreślić Meksyk.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador wykluczył możliwość przyjęcia kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego. Prezydent w odpowiedzi na pytania reporterów dotyczące Bitcoina powiedział:

Nie mamy zamiaru zmieniać się w tym aspekcie. Uważamy, że musimy zachować ortodoksję w zarządzaniu finansami i nie próbować wprowadzać w tym zakresie zbyt wielu innowacji.

Lopez Obrador powiedział, że zamiast zmieniać krajowy system finansowy, aby uczynić go przyjaznym dla Bitcoina, rząd skupi się na opracowaniu mechanizmów zapobiegających uchylaniu się od płacenia podatków.

Chcemy się upewnić, że nie ma przywilejów, że każdy przyczynia się ze swoimi podatkami i to wystarczy.

W przeciwieństwie do krajów takich jak Salwador czy Wenezuela, gdzie adopcja kryptowalut odgrywa rolę geopolityczną, prezydent Meksyku najwyraźniej nie widzi na razie takiej potrzeby. Uważa on, że w Meksyku nie ma problemu z uchylaniem się od podatków.

Prawda jest taka, że nie mieliśmy problemu z poborem podatków, a to daje nam dużo spokoju.

Inni meksykańscy politycy są innego zdania

Podczas gdy prezydent Lopez Obrador nie widzi potrzeby, aby rząd angażował się w Bitcoina lub inne kryptowaluty, inni meksykańscy politycy są innego zdania.

Indira Kempis, senator ze stanu Nuevo Leon niedawno pochwaliła decyzję Salwadoru o przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Wezwała też do podobnego podejścia w kraju tequilli. Podczas przemówienia na Talent Land Digital 2021 powiedziała:

Kiedy Meksyk przestanie z tymi cyfrowymi opóźnieniami, abyśmy mogli poradzić sobie z naszymi problemami? Dlaczego Salwador, który ma swoje warunki, a dlaczego nie Meksyk, który również ma podobne warunki?

Podobnie Ricardo Salinas Pliego – trzeci najbogatszy człowiek w kraju. Pod koniec ubiegłego roku ujawnił on, że Bitcoin stanowi 10% jego płynnego portfela. Powiedział również w tym czasie, że Banco Azteca, którego jest właścicielem, chciał zaakceptować Bitcoina. Niestety, jego inicjatywa została zabita przez bank centralny kraju, jeszcze zanim się narodziła.

Podczas gdy Meksyk nie jest zainteresowany BTC, inne kraje w Ameryce Łacińskiej rozważają jak wykorzystać kryptowaluty w swoich gospodarkach. W Paragwaju kongresmen Carlos Rejala już pracuje nad ustawą. Wenezuela uchwaliła swoją “Ustawę o integralnym systemie kryptowalut”, a Brazylia jest w trakcie omawiania kwestii związanych z możliwością uznania Bitcoina za “walutę płatniczą”.

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Marzec 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane