Mastercard wprowadza na rynek kartę z nagrodami w krypto we współpracy z Gemini

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • We współpracy z Gemini, Mastercard wprowadza na rynek pierwszą kartę kredytową oferującą „nagrody” w postaci cyfrowej waluty za zakupy.

  • Karta jest wydawana w Stanach Zjednoczonych przez firmę WebBank z siedzibą w Utah.

  • To najnowszy krok w usługach płatniczych zwiększający ich zaangażowanie w kryptowaluty.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

We współpracy z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, Mastercard wprowadza pierwszą kartę kredytową oferującą „nagrody” w postaci cyfrowej waluty za zakupy.

Sponsorowane

Sponsorowane

„Gdy konsumenci wydają pieniądze w różnych miejscach akceptacji, mają teraz szansę na zdobycie nagrody w postaci kryptowalut” – powiedział Raj Dhamodharan, szef działu zasobów cyfrowych i produktów blockchain w Mastercard.

Od lata użytkownicy karty mogli otrzymać do 3% w Bitcoinie (BTC) lub innych kryptowalutach na swoje zakupy. Cyfrowa waluta zostanie zdeponowana na koncie Gemini posiadacza karty. Cyfrowy pożyczkodawca WebBank z siedzibą w Utah wyda kartę w Stanach Zjednoczonych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Usługi płatnicze Mastercard zwiększają zaangażowanie w kryptowaluty

W lutym Mastercard ogłosił, że planuje zaoferować wsparcie dla niektórych kryptowalut w swojej sieci jeszcze w tym roku. Ten ruch to tylko najnowsze osiągnięcie w usługach płatniczych, które zwiększają zaangażowanie w kryptowaluty.

W zeszłym miesiącu PayPal uruchomił „crypto checkout”. Dzięki temu amerykańscy klienci PayPal mogą płacić za pomocą Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). Płatność działa poprzez przeliczanie zasobów na dolary amerykańskie podczas płatności, bez dodatkowych opłat transakcyjnych.

Jednak przeliczanie z innej waluty wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto użytkownicy mogą płacić tylko jedną kryptowalutą na transakcję.

Następnie, zaledwie w zeszłym tygodniu, PayPal ogłosił kolejny rozwój związany z kryptowalutami. Użytkownicy jego aplikacji obsługującej płatności Venmo mogliby kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w aplikacji. Według Darrella Escha, wiceprezesa i dyrektora generalnego Venmo, „Crypto on Venmo” umożliwia użytkownikom poznanie kryptowalut w środowisku, któremu ufają.

Chociaż zaangażowanie się giganta płatności cyfrowych w cyfrowe waluty wydawałoby się raczej naturalne, bardziej tradycyjne molochy płatnicze, takie jak Mastercard, również stają się bardziej zaangażowane. W marcu Visa ogłosiła, że ​​zezwoli na używanie stablecoina USD Coin (USDC) do rozliczania transakcji.

Zgodnie z zapowiedzią Visa spędziła ostatni rok umożliwiając rozliczanie walut cyfrowych w ramach istniejącej infrastruktury. Firma uruchomiła program pilotażowy z platformą płatności i przechowywania kryptowalut Crypto.com.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz