MasterCard kupi firmę analityczną CipherTrace

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Gigant płatności Mastercard poczynił kolejny krok w kierunku adopcji kryptowalut.

  • Firma planuje nabyć CipherTrace - spółkę zajmującą się analityką kryptowalut i blockchaina.

  • Akwizycja jest jednym z elementów ciągłych wysiłków Mastercard na rzecz zwiększenia adopcji kryptowalut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Gigant płatności Mastercard poczynił kolejny krok w kierunku adopcji kryptowalut. Firma planuje nabyć CipherTrace – spółkę zajmującą się analityką kryptowalut i blockchaina. Jej celem jest dostarczanie rozwiązań w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i ochrony przed oszustwami w przestrzeni cyfrowych aktywów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jak CipherTrace może wspomóc Mastercard

Przejęcie pomoże Mastercard zapewnić klientom przejrzystość w zakresie płatności i inwestycji w branży kryptowalut. To nie tylko pozwoli klientom zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem w różne aktywa, ale także pomoże Mastercard w spełnieniu obowiązków regulacyjnych.

Ajay Bhalla, prezes Cyber Intelligence w Mastercard, twierdzi, że Ciphertrace będzie opierać się na istniejących możliwościach firmy, aby zapewnić bezpieczeństwo ekosystemu i chronić kwitnącą branżę przed wykorzystaniem przez nieuczciwe podmioty.

Sponsorowane

Sponsorowane

Aktywa cyfrowe mają potencjał, aby na nowo wyobrazić sobie handel, od codziennych czynności, takich jak płacenie i otrzymywanie zapłaty, po przekształcanie gospodarek, czyniąc je bardziej integracyjnymi i wydajnymi. Wraz z szybkim rozwojem ekosystemu cyfrowych aktywów pojawia się potrzeba zapewnienia, że jest on godny zaufania i bezpieczny. Naszym celem jest oparcie się na uzupełniających się możliwościach Master card i CipherTrace, aby właśnie to osiągnąć.

Korzystając z CipherTrace, gigant płatności byłby w stanie monitorować oszustwa w sieciach ponad 7000 kryptowalut. Dave Jevans, dyrektor generalny CipherTrace, powiedział, że jego firma “pomaga utrzymać bezpieczeństwo gospodarki kryptowalutowej” i że jest “zachwycony dołączeniem do Mastercard”, co bez wątpienia pomoże zwiększyć zasięg jego firmy.

Rosnąca akceptacja kryptowalut wśród gigantów płatności

Akwizycja jest jednym z elementów ciągłych wysiłków firmy na rzecz zwiększenia adopcji kryptowalut. Spółka chce zapewnić swoim klientom jak największą, najbardziej zróżnicowaną pulę opcji cyfrowych płatności.

Zaledwie w zeszłym miesiącu Mastercard nawiązał współpracę z australijską giełdą kryptowalut CoinJar, aby uruchomić pierwszą w tym kraju kartę kryptowalutową. Partnerstwo to ma pozwolić Australijczykom na płacenie za pomocą kryptowalut bez uprzedniego przeliczania ich na fiat.

Ponadto, w lipcu spółka uruchomiła inicjatywę wspierającą start-upy, których celem jest rozwiązanie istotnych problemów nękających rozwój branży, w tym bezpieczeństwa danych i tokenizacji aktywów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz