Ludzie ucierpią, jeśli rynki kryptowalut pozostaną nieuregulowane – mówi Gary Gensler

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler powiedział, że wierzy, że "ludzie będą cierpieć", jeśli rynki kryptowalut pozostaną nieuregulowane.

  • Podczas wywiadu z byłym prokuratorem federalnym Preetem Bhararą, Gensler wyraził również swoje obawy dotyczące spółek akwizycyjnych specjalnego przeznaczenia (SPACs).

  • Gensler zauważył, że nadmierny wzrost rynku kryptowalut do prawie 2 bilionów dolarów w ostatnim czasie podkreśla potrzebę działań regulacyjnych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler powiedział, że wierzy, że “ludzie będą cierpieć”, jeśli rynki kryptowalut pozostaną nieuregulowane.

Sponsorowane

Sponsorowane

Podczas wywiadu z byłym prokuratorem federalnym Preetem Bhararą, Gensler wyraził również swoje obawy dotyczące spółek akwizycyjnych specjalnego przeznaczenia (SPACs). Jego zdaniem mogą one pozostawić inwestorów rynku publicznego podatnymi na zagrożenia.

Gensler o kryptowalutach i SPAC

Gensler zauważył, że nadmierny wzrost rynku kryptowalut do prawie 2 bilionów dolarów w ostatnim czasie podkreśla potrzebę działań regulacyjnych.

Sponsorowane

Sponsorowane

To nie skończy się dobrze, jeśli pozostanie poza przestrzenią regulacyjną. Myślenie, że dziedzina, która wzrosła 10-krotnie w ciągu ostatnich 18 miesięcy – nie tylko pod względem wartości aktywów, ale w bazowych kredytach i wiele więcej – że pozostanie poza tymi ramami polityki publicznej i odniesie sukces … Skończymy z problemem i wiele osób ucierpi”.

Gensler wyraził również obawy dotyczące luźnego sposobu, w jaki SPAC mogą potencjalnie wydawać pieniądze inwestorów. SPAC funkcjonują jak spółki fasadowe w obrocie publicznym, które następnie przejmują inne spółki, co w efekcie prowadzi do ich upublicznienia. Według Genslera, SPAC są strukturalnie motywowane do znalezienia transakcji fuzji. “Nawet jeśli nie jest to szczególnie dobra fuzja”. Powiedział, że może się to potencjalnie odbywać kosztem inwestorów, od których zbierają pieniądze.

Odpowiedzialność SEC

Niektórzy uważają, że organy regulacyjne ostatecznie uznają kryptowaluty za niekompatybilne z rynkami regulowanymi. Na przykład, miliarder funduszy hedgingowych Ray Dalio zasugerował, że regulatorzy “zabiją” Bitcoina, jeśli stanie się on zbyt duży. Jeśli wystarczająco dużo osób będzie korzystać z systemu poza jego kontrolą, rząd podejmie kroki, aby uniemożliwić zakup Bitcoina. Dalio zwrócił uwagę, że USA wprowadziło podobny zakaz zakupu złota podczas Wielkiego Kryzysu.

Gensler zasugerował jednak, że obawy te mogą być przesadzone, porównując rolę SEC do przepisów drogowych i sędziów sportowych. Ostatecznie zależy to od tego, czy gracze kryptowalutowi “chcą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, zgodności podatkowej i tym podobnych”, ponieważ organy regulacyjne “mają obowiązek wobec amerykańskiego społeczeństwa”.

Wcześniej Gensler określił się jako “neutralny technologicznie”, jeśli chodzi o przekształcanie rynków finansowych i papierów wartościowych. Dodał jednak, że nie był neutralny w zapewnieniu, że inwestorzy “otrzymują pełne i uczciwe informacje” podczas inwestowania w kryptowaluty lub SPAC.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz